Bakan Oğuz Hal Yasası ile ilgili konuştu

Tarım Bakanı Oğuz, Hal Yasası'yla ilgili görüşmelerin devam ettiğini ancak Hal Yasası çıkana kadar yapılabileceklerin yapılması gerektiğini belirtti.

Bakan Oğuz Hal Yasası ile ilgili konuştu
banner23

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, BRT’de yayınlanan 45+ programına katıldı.

Bakan Oğuz, Hal Yasası’yla ilgili görüşmelerin devam ettiği bir süreç olduğunu ancak Hal Yasası çıkana kadar yapılabileceklerin yapılması gerektiğini söyledi.

Tarım entegre sistemi, eğitim ve sertifikalı üretim gibi konularda çalışmaların devam ettiğini söyleyen Oğuz, ‘Hal Yasası’nın işlevsel hale gelmesi için süre gerekiyor, bu süre içinde yasaya sonradan entegre edebileceğimiz birimleri kurma adına çalışmalar yapıyoruz’ dedi.

"CYPFRUVEX'İN GÜÇLENDİRİLMESİ HALİNDE NARENCİYENİN YANINA YAŞ MEYVE VE SEBZEYİ DE EKLEMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ

Cypfruvex ile ilgili olarak ise Bakan Oğuz, kurumun yapısal anlamda güçlendirilmesi halinde narenciyenin yanına yaş meyve ve sebzeyi eklemeyi düşündüklerini belirtti.

Cypfruvex’in mali durumunun iyi olmadığını söyleyen Bakan Oğuz, kurumun bu yapıyla sürdürülebilir olmadığını ancak kapatılamayacağını da ifade etti.

Cypfruvex’in en geç ekim ayı sonuna kadar bir fiyat belirleyeceğini söyleyen Oğuz, kurumun, kooperatifçiliğe başvurularak, üreticilerle ortak karar alan bir mekanizmaya çevrilmesinin önemini ifade etti.

BALIKÇI BARINAKLARI İÇİN İYİLEŞTİRME PROJELERİNİN ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Balıkçı barınaklarıyla ilgili ise Oğuz, yeni barınak talepleriyle birlikte, iyileştirme projelerinin de çalışmaları dahilinde olduğunu söyledi.

Oğuz, tüm üreticileri daha fazla verim alma bakımından Bakanlık bünyesinde düzenlenen eğitimlere katılmaya çağırdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18