Atakan: 'GSM fiyatlarında vergi ve kar paylarını gözden geçirmeliyiz'

Atakan: 'GSM fiyatlarında vergi ve kar paylarını gözden geçirmeliyiz'
GSM fiyatlarının ucuzlama anlamında yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirten Atakan, vergi düzenlemesi ve şirketlerin kar oranlarını görüşmek üzere önümüzdeki hafta 2 GSM şirketi ile bir toplantı yapacaklarını söyledi.

BRT Haber Merkezi Programı’nda Levent Kutay’ın sorularını yanıtlayan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan,  kiralık araçların yeniden kırmızı plakaya dönmesini sağlayacak kararın bugün Bakanlar Kurulu’nda alınacağını açıkladı.

Atakan, internet kalitesinin artırılması konusunda ise fiber optik altyapının daha işlevsel olması gerektiğini, GSM şirketleriyle yap-işlet-devret modelinin düşünülebileceğini kaydetti. Ercan Havalimanı’nın bazı sorunlar olmasına rağmen kamu/özel ortaklığı için güzel bir örnek teşkil ettiğini kaydeden Atakan, benzer uygulamaların limanlar

Atakan, “ Kimsesine anahtar teslim etmeyiz. Ama Girne ve Gazi Mağusa limanları günümüzün çağdaş koşullarında insanımıza hizmet vermiyor. Artık bazı kararlar almalıyız” diye konuştu.

“Nüfus oranına paralel T izinleri sayısı da artırılmalı mı? diye düşünerek bir çalışma başlattıklarını kaydeden Atakan, yol projelerinin bütçenin meclisten geçmesiyle hızlanacağını söyledi.

Atakan, “ Kesintisiz bir ana yol ne yazık yok. Şehirlerimizde ana arterlerde de sorunlar var. Biz tespitlerimizi yaptık. Önceden hazırlanan yol projeleri var. Bizim önceliğini değiştirdiğimiz bazı yol projeleri var. Türkiye yardım kalemi yanında, yerel gelirlerimizle yapabileceğimiz işler var. Ama bütçenin erken zaman geçmesi çok önemli. Bu konuda muhalefetin de gerekli yardımı göstereceğine inanıyoruz” dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2018, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18