Asgari ücretin yarın belirlenmesi hedefleniyor...

Asgari ücretin yarın belirlenmesi hedefleniyor...
banner23

Tekakpınar "Hedef Çarşamba günü yeniden bir araya gelerek yılın iç asgari ücretini belirlemek"


Aroğlu "Prombelm yaratan değil, sorun çözmek isteyen tarafız..."Yeltekin "Ocak ve Şubat ayında belirlenemeyen Asgari Ücret için 15 Mart'a kadar güncel bir ücret belirlenmeli"


Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2018 yılının ilk asgari ücretini belirlemek amacıyla dün  ikinci toplantısını gerçekleştirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda dün saat 17.00’de  İşçi ve işveren  taraflarının önerilerinin  yeniden  değerlendirilmesi  amacıyla  gerçekleştirilen toplantıya, devlet,  işveren ve işçi kanadından 5’er üye katıldı.

Toplantının başında Asgari Ücret Tespit Komisyonu Başkanı Erçin Tekakpınar, İşverenler Sendikası Genel Sekreteri Mustafa Aroğlu ile Hür-İşçi Sendikaları Federasyonu Genel Sekreteri Ali Yeltekin birer konuşma yaptı.

Tekakpınar

Komisyon Başkanı Tekakpınar, bugün işçi ve işveren sendikalarının taleplerini değerlendireceklerini kaydetti.
Tekakpınar, amaçlarının Çarşamba günü yeniden bir araya gelerek, yılın ilk asgari ücretini belirlemek olduğunu söyledi.

Aroğlu

İşverenler Sendikası Genel Sekreteri Mustafa Aroğlu da, problem yaratan değil sorun çözmek isteyen taraf olduklarını ifade etti; gelişmiş ülkelerin yaşam seviyesine ulaşmak, ekonomik akılla geleceğe yürümek istediklerini kaydetti.
Aroğlu, işveren kesimin düşük ücretten değil, sürdürülebilir ücretten yana olduğunu ekledi.

Yeltekin

Hür-İşçi Sendikaları Federasyonu Genel Sekreteri Ali Yeltekin de, önemli olanın Martın 15’inden önce asgari ücretin belirlenmesi olduğunu belirterek, halkın geçim indeksi doğrultusunda güncel bir asgari ücret belirlenmesinin önemine işaret etti.

Devletin eriyen ücretleri dikkate alarak hazırlık yapmış olması temennisinde bulunan Yeltekin, Ocak ve Şubat ayında belirlenemeyen asgari ücret için 15 Mart’a kadar güncel bir ücret belirlenmesi gerektiğini vurguladı.

Yeltekin, güncel ve gerçek rakamlara dayanarak asgari ücret saptanması talebini dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18