Artık yeter!

Artık yeter!

Büsküvütçü "Mecliste alkol alınıp Meclis Başkan Yardımcısına hakaret yağdırılması kabul edilemez"


MDP Genel Başkanı Buray Büsküvütçü yaptığı açıklamada, "Ne mecliste alkol alınmasını, ne alkollü olarak hakaretler edilmesini, ne de bu hakaretler karşısında sessiz kalınıp şikayetçi olunmamasını kabul edilir bulmuyoruz !" dedi.

Büsküvütçü'nün açıklaması:

"Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) olarak, meclise alkollü olarak gelip histeri krizleri ile Meclis Başkan Yardımcısına hakaretler yağdıran CTP Milletvekili Doğuş Derya’yı kınar ve müfteri ilan ederiz.

"Faşist"; Düşünceye, fikre ve bilgiye kendisininkinden farklı ise tahammül edemeyen kişilere verilen bir tanımdır. CTP Milletvekili Doğuş Derya da, barış, sevgi, demokrasi kelimelerinin ardına saklanan ve bu tanımın mecliste hayat bulmuş halidir. Mağduru oynamayı alışkanlık haline getirmiş bu vekilin ağzından düşürmediği “faşist” kelimesi kendisi ile bütünleşmiştir.

KKTC Meclisinin saygınlığının yeniden tesis edilmesi adına, ilgili milletvekiline Meclis iç tüzüğü uyarınca gerekli cezanın ivedi bir şekilde verilmesini talep eder, takipçisi olacağımızı belirtiriz.

Yüce Meclisimizin damına çıkanlarına gösterdiğimiz tepkiyi, içini meyhaneye çevirmeye çalışanlara da göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın!

Bununla birlikte, bu ağır ithamlara maruz kalan UBP Milletvekili ve Meclis Başkan Yardımcısı Sn. Zorlu Töre’nin“şikayetçi olmayacağım” açıklamasını da kabul edilemez buluyoruz.

Seçim döneminde “Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti” ile hareket ettiğini söyleyen ve kendini Türk Milliyetçilerinin temsilcisi ilan eden Zorlu Töre’ye sormak isteriz. Bu ağır hakaretler karşısında şikayetçi olmayacaksanız, sizde bu erdemlerden hangileri noksandır? Bugün bu hakaretleri içinize sindiriyorsanız, yarın yüzünüze tükürüldüğünde ne yapacaksanız?

Türk Milliyetçilerinin sabrını zorlayan bu gelişmelerin bir an önce son bulmasını arzu eder, Siyaseti ve Yüce Meclisimizi itibarsızlaştırma girişimlerinin her türlüsünün karşısında olacağımızı yineleriz."

 
Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2018, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18