Arıklı'dan Akıncı'ya çağrı: "Lute'tan sonra Meclisi bilgilendirmeli, yoksa biz toplarız"

YDP Genel Başkanı Arıklı, katıldığı TV programında Cumhurbaşkanı Akıncı'ya çağrıda bulundu, BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Geçici Özel Temsilcisi Lute ile yapılan görüşme konusunda Meclisin bilgilendirilmesi gerektiğini söyledi.

Arıklı'dan Akıncı'ya çağrı: "Lute'tan sonra Meclisi bilgilendirmeli, yoksa biz toplarız"
banner23

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, BRT'de katıldığı programda, Kıbrıs Konusunda kritik süreçten geçilirken, Cumhurbaşkanı Akıncı'nın tek adam gibi davrandığını söyledi ve Lute ziyareti sonrası Meclisi bilgilendirmesi gerektiğini ifade etti.

Arıklı, “ Belli ki bir şeyler dönüyor... Sn Cumhurbaşkanı Lute'un dönüşünün ardından ya meclisi olağanüstü çağırmalı, bilgi vermeli ve  mümkünse destek almalı... Anastasiadis kendi içinde sürekli istişare yaparken, Sayın Cumhurbaşkanı one man show... tek başına bu işi götürüyor... ne hükümeti ne meclisi takıyor... En azından Lute'un ardından meclisi toplamalı... En azından siyasi parti liderlerini çağırmalı. Bunu yapmazsa meclisin olağanüstü toplanması için imza toplayacağız... Sayın Cumhurbaşkanı'nı da davet edeceğiz...”diye konuştu.

Erhan Arıklı, “ Sayın Cumhurbaşkanı bilgileri sadece kendisine saklar ve New York'a gidip bir emrivaki ile bizi karşı karşıya bırakırsa tepkimiz çok sert olur...” ifadelerini kullandı...

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2019, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18