banner38

ARIKLI: TÜRKİYE HÜKÜMETE GÜVENMİYOR!

banner32

ARIKLI: TÜRKİYE HÜKÜMETE GÜVENMİYOR!
banner41
banner37
banner23
Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, Bakanlar Kurulu üyelerinin toplu olarak bugün düzenlediği basın toplantısını, "tam bir komedi" olarak değerlendirdi. "Dışişleri Bakanlığı konferans salonunda bir tiyatro kuruldu. Bu tiyatro da komedi temalıydı" diye konuşan Arıklı, "Başbakan Sayın Tufan Erhürman ve Bakanlar Kurulu üyeleri, ülkenin ekonomik çıkmazında hiç bir sorumlulukları yokmuş gibi, başkalarını suçlama yarışına girdiler" dedi. "Kıbrıs Türk halkının bugün yaşanan sahnelerden çok çektiğini" kaydeden Arıklı, "Başbakan ve ekibi eskiyi sürdürme kararlığı dışında bir açıklama yapmamıştır. Halk, 3 saate süren bir basın açıklamasında ekonomik ve sosyal kalkınmaya dönük bir söz duymamıştır. Her zaman olduğu gibi 'mış-muş' cümleleriyle süslü bir görüntü çizilmiştir" dedi.

HANGİ ADIMLAR ATILACAK

Arıklı, Başbakan Tufan Erhürman'ın, ekonomik çıkmaz ile ilgili söylediği, "Bu hükümetin yapmayı planladığı çok iş var. TL'nin değer kaybından dolayı da yapması gerekenler var" sözünü de eleştirdi. "Sayın Başbakan bu sözü ile ne vaat etmektedir?" diye sorusunu soran Arıklı, "Hükümet ne yapacaktır, bilen var mı? Hangi planlar, hangi adımlar atılacaktır? Halk, kavurucu sıcakta kavurucu ekonomik krizle karşı karşıyadır. Ve Başbakan hala 'atılacak adımlar var' demektedir. Bu nasıl bir anlayıştır, neden hala bu adımlar atılmamaktadır?" diye konuştu.

HALKI SUÇLUYORLAR

Hükümetin halkı suçlayıcı bir psikolojiye bürünmekle de suçlayan Erhan Arıklı, "İkide bir çıkıyorlar, 'Türkiye'den ucuzuz Rumlardan ucuzsuz' diyorlar. Bunu diyenlere sormak gerekir, halk sizler gibi keyif içerisinde mi yaşıyor? Asgari ücret kaç liradır? Maaşlar ne kadardır? Çarşıda yangın var, haberiniz var mı? İşinize gelince Türkiye ve Rum karşılaştırması yapıyorsunuz ama işinize gelmeyince başka adımlar atıyorsunuz. Halkla dalga geçmeyin, halk size bir tokat vuracak neye uğradığınızı şaşıracaksınız" uyarısı yaptı. Otellerde veya özel sektörde yerli çalışanlar konusunun suistimal edildiğine de dikkat çeken Arıklı, "Başbakan çıkıp şikayet edemez. Otellerde aşşı, bulaşıkçı, garson gibi çalışanların neredeyse hepsi yabancı. Bunların yerli olması için ne adımlar atacaklar? Popülizmi bir yana bırakın artık" diye sordu.

TÜRKİYE SİZE GÜVENMİYOR

Türkiye'nin KKTC hükümetine güvenmediğine işaret eden Arıklı, "Cumhurbaşkanlığı'nda yapılan toplantıda Türkiye tarafı sadece dinleyici oldu. Yaparız, destekleriz gibi söylemler olmadı. Neden olmadı? Çünkü size güven kalmadı. İçerde başka dışarıda başka konuşuyorsunuz? Üç beş sosyal medya vekili veya partilisi peşinde koşup, korkup ülke yönetmeye çalışıyorsunuz. Sonra da Türkiye'den yardım diliyorsunuz. Bu oyunun kimse farkında değil mi sanıyorsunuz?" dedi.

HALK İNİM İNİM İNLETİLİYOR

Ülke vatandaşının uçak bilet fiyatlarıyla da inim inim inletildiğini söyleyen YDP Lideri, "THY da başka hava yolları da sizlere güvenmiyor. Çünkü THY yetkililerine de emrivaki işler yaptırmak istiyorsunuz. Bu işler karşılıklı saygı ve çıkara dayalı olarak yapılır. Sürekli isteyip, karşılığında hiç bir adım atmamak, sonuçsuz kalan çabalara neden olur" diye konuştu. BIRAKIN GİDİN ARTIK Arıklı son olarak da, hükümete bırakıp gidin çağrısı yaptı ve "Ülkede her anlamda bir çöküntü sistem yarattınız ve sürdürüyorsunuz. Bir gün önce söylediğiniz ile bir gün sonra söylediğiniz tutmuyor diyeceğim ama bir saat da sürmüyor bu süre. Bırakın gidin, halka hizmet edecek kadrolar hazır, bekliyor. Sizler gibi söz değil icraat yapacak kadrolar hazır" dedi.
Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 16:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3