Arıklı'dan açıklama

Arıklı'dan açıklama
banner23

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Erhan Arıklı aralıksız sürdürdüğü ziyaretleri çerçevesinde dün akşam Bostancı'da halkla bir araya geldi.

Köy kahve ve kulüplerindeki vatandaşlarla sohbet ederek neden aday olduğunu anlatan Arıklı, özellikle Kıbrıs sorununun Federasyon dışında nasıl bir yol ile çözüme kavuşturulacağını anlatarak plan ve projeleri ile ilgili soruları da yanıtladı.

"Akıncı, Rumlar tarafından öldürülmüş olan Federasyon düşüncesini nasıl diriltebileceğini düşünüyor ve imkansızın peşinde koşuyor" diyen Arıklı, "Bunun için bir şans daha istiyor. Biz de diyoruz ki, Federasyon fikri artık ölmüş, tarihe karışmıştır. Anastasiadis de Gutteres de ve en önemlisi Anavatan da yeni şeylerden yeni alternatiflerden bahsediyor. Ama bizim federalistler yeni tezleri dillerine bile getirmek istemiyorlar" dedi.

Federasyon dönemlerinin devrinin bittiğini anlatan Arıklı şu ifadeleri kullandı:

"Son 30 yılda var olan federasyonlar yıkıldı ve tam 40 yeni devlet kuruldu. Artık devir milli devletler devri. Rumlarla bir arada yaşamak isteyenlerin keyfi öyle istiyor diye bu aziz devleti yıkacak mıyız, yoksa tanıtıp bağımsız bir devlete sahip olmanın gururunu ve şerefini mi yaşayacağız. Karar sizin."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18