Arıklı: “Çatı aday teklifimiz 9 Ağustos'a kadar geçerli, sonrası yoktur…”

Yeniden Doğuş Partisi dün 6 ilçede ayrı ayrı bayramlaşma yaparak halkla kucaklaştı...

Arıklı: “Çatı aday teklifimiz 9 Ağustos'a kadar geçerli, sonrası yoktur…”
banner23

Genel Merkezde yapılan bayramlaşmadan sonra sırası ile Lefke, Güzelyurt, Girne, Lefkoşa, Gazimağusa’da halkla yapılan bayramlaşma etkinlikleri İskele İlçe Merkezinde son buldu.

Diğer ilçelerin yanı sıra Gazimagosa’da da oldukça kalabalık bir kitleye hitap eden Genel Başkan Erhan Arıklı yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinerek, partisinin çatı aday formülünün mimarı olduğunu söyledi. Bu formülün ancak 9 Ağustosta yapılacak Kurultaya kadar geçerli olduğunu, Kurultaydan sonra artık bu sayfanın kapanmış olacağını söyledi.

Arıklı şunları söyledi;

“Bu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sıradan bir seçim olmadığını defalarca söyledik. Önümüzdeki dönem, KKTC açısından çok önemli gelişmelere gebe…  Maraşı açmak ve tanınma düğmesine basmak dahil birçok önemli gelişme olacak. Bu dönemde Devletimizin başında KKTC’ye inanan, Milli çıkarlarımızı savunan, Türkiye ile her alanda işbirliği yapacak bir Cumhurbaşkanına ihtiyacımız var. KKTC’ye inanan ve Milli davayı savunan partilere aylardan beri, gelin bir çatı aday etrafında buluşalım diyoruz. Ama herkes buluşmanın kendi çatısı altında olmasını savunuyor. Bu teklifimiz 9 Ağustosta yapılacak Kurultayımıza kadar geçerlidir. 9’undan sonra YDP artık sahadadır. Partimin bana verdiği Cumhurbaşkanı adaylığı görevimi en iyi şekilde yerine getirip ikinci tura kalmak için çalışacağım” dedi.

Arıklı sözlerine şöyle devam etti; “ YDP Seçimlere en hazır siyasi partidir. 350 kişilik seçim komitemiz ile sahada olacağız. Her türlü lojistik eksiğimizi tamamladık. Diğer adaylardan fazlamız var, eksiğimiz yok. Çatı aday teklifimizi bir zafiyet olarak görmek isteyenlere 9 Ağustostan sonra YDP’nin nasıl bir siyasi parti olduğunu göstereceğiz”…

Etkinliklerde söz alan Genel sekreter Turan Büyükyılmaz, Kurultay hazırlıkları hakkında bilgi verirken şunları söyledi; “Kurultaya hazırız. Gerekli hijyen ve sosyal mesafe koşullarına uyarak bir Kurultay gerçekleştireceğiz. Profesyonel firmalarla çalışıyoruz. Sonuçları 15 dakikada alacağız. Tek bir oy bile yanmayacak. Modern bir kurultay gerçekleştireceğiz” dedi

Lefkoşa Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Bertan Zaroğlu ise YDP’nin artık gündemi belirleyen bir parti olduğunu söyleyerek iktidara hazır olduğunu ifade etti. Zaroğlu; “2 senede üye sayısını 14 misli büyüten tek siyasi partiyiz. Diğer partiler küçülüyorken biz büyüyoruz. Mecliste muhalefetin nasıl yapılması gerektiğini herkese gösterdik. Şimdi sırada iktidarda neler yapabileceğimizi herkese göstermek var. Bunun için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18