Arıcılar Birliği yeni yönetimi belirlendi

Arıcılar Birliği yeni yönetimi belirlendi
banner23

Kasapoğlu "Arıcıların ve arıcılığın hak ettiği yere gelmesi için çalışıyoruz.."


Kuzey Kıbrıs Arıcılar Birliği’nin yeni yönetimi olağan genel kurulla belirlendi.

Buna göre, yönetim kuruluna, “Kırata Kasapoğlu, Hasan Kozok, Hüseyin Kolozali, Ali Amca, Kemal  Tözer, Hüsnü Rüstemoğlu, Gülsüm Gözenler, Zeka Çorba ve Serhan Kara” seçildi.

Yeni dönemde yönetim kurulu yedek üyeleri Hasan Yüzçelik; Sinan Tonguç, denetleme kurulu üyeleri Uğur Saygılı;Yusuf Kurt; Hüseyin Alyanç; Sertan Eres; Fırat Karabaşak, disiplin kurulu üyeleri Mehmet Kaynak; Mustafa Balcıoğlu; Murat Karanar; Ali Zeybek ve Fırat Arkın oldu.

Birlikten verilen bilgiye göre, Kıbrıs Türk Ticaret Odası konferans salonunda bugün yapılan genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Divanın oluşturulması ardından dönem başkanı Kırata Kasapoğlu genel kurulun açılış konuşmasını yaptı.

Kasapoğlu, arıcıların ve arıcılığın hak ettiği yere gelmesi için çalıştıklarını kaydederek, “Gerekli lobicilik çalışmalarına yeni dönemde de devam edeceğiz” dedi.

Kısa bir süre önce vefat eden birlik üyesi dönemin As Başkanı merhum Osman Serin’in ailesine plaket de verildi.

Osman Serin’in kızı Hanife Serin kısa bir teşekkür konuşması yaparak “Arıcılık çalışkan ve dürüst olmayı gerektirir, bende babamdan öğrendiğim bu yaşam dersini hayatım boyunca uygulayacağım” dedi.

Mali Sekreter Hasan Kozok mali raporu, Kırata Kasapoğlu da faaliyet raporunu sundu, raporlar oybirliğiyle onaylandı.

Genel Kurula, Arıcılar Birliği üyelerinin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi Uzman Müşaviri Nebi Çelik de katıldı

 
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2018, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18