Aracın Camlarını Kırıp Bıçak Çektiler!

Girne’de bir araçta hırsızlık yaparken fark edilince kaçmaya çalışan iki kişi, araç sahibine ve yardıma gelen kişiye bıçak çekti, birinin cep telefonunu alıp kaçarak kayıplara karıştı.

Aracın Camlarını Kırıp Bıçak Çektiler!
banner23

Olayın mağduru Aylin Akdeniz, yaşadıkları korkunç olayı sosyal medya hesabından paylaşım yaparak anlattı.

Baldöken otoparkında ve Girne Limanında - ne mal ne de can güvenliğimizin kalmadığını deneyimledik... Güvenle aracımızı park ettiğimiz Baldöken otoparkında aracımızı camı taşla kırılmış içerisi yağmalanırken içerinde iki hırsızla bulduk.... Hırsızları limanın içine doğru kovalayan eşime Chimera Cafe 'nin önünde bıçak çeken hırsızlar, eşime yardim etmek için polisi arayan vatandaşa da bıçak çekip cep telefonunu da gasp ettiler... 155 polis imdat hattına ulaşılamadığı için eşim polis karakoluna gittiği sırada da aynı hirsizlar otoparkta bekleyen ben, kızım ve arkadaşlarimizin yanina gelip bunu yapanların eşgalini teyid edip edemeyeceğimizi soracak kadar da gözleri kara idi....
Butun bunlar kotu bir kabus olmali, bu kabusun yaşandığı yer Kibris hele ki güzelim Girnem olmamalı...
KKTC polis teşkilati, Girne Belediyesi, KKTC Turizm Bakanlığı ve duyarlı vatandaşlar olarak adamızı nasıl yeniden eski güvenli günlerine döndürebiliriz? Yapılabilecek cok sey alinabilecek çok basit tedbirler mevcut yeter ki niyet olsun, birlik olunsun..

Olayla ilgili polis ise şu açıklamayı yaptı;

6.10.2018 tarihinde saat 01.30 sıralarında Girne'de Baldöken isimli otoparkta, park halinde bulunan Aylin Akdeniz'e ait jeep aracın ön camı, iki erkek şahıs tarafından kırılarak hasara uğratıldıktan sonra araç içeriğinden 1545 TL, 300 Euro nakit paralar ile CD seti vb eşyaları çaldıkları sırada araç sahibinin eşi Güray Denge tarafından fark edilip kaçmaya çalıştıkları sırada, Güray Denge ve ona yardıma gelen Munawar Hussein isimli şahıslara direnç gösterip birisi tasarrufunda bulunan bıçağı adı edenlere gelişi güzel salladığı sırada, diğeri Munawar Hussein'i darp edip telefonunu alıp kaçmışlardır. Bahse konu şahıslar aranmakta olup soruşturma devam etmektedir.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18