'Angolemli'yi kınıyorum'

'Angolemli'yi kınıyorum'

Arıklı "Alınan karar çok yanlış"


"Bundan sonra engel olamayacaklar"


"Mecliste çifte standart var"Yeniden Doğuş Partisi(YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı'nın gazetemize yaptığı özel açıklamasında meclis tarafından Cumhuriyetçi Türk Partisi(CTP) Milletvekili Doğuş Derya'nın yemininin geçerli bulunmasının yanlış bulduğunu ve bu konu hakkında bundan sonra ki süreçte  nasıl bir tutum sergileyeceğini açıkladı.

Cumhuriyetçi Türk Partisi(CTP) Milletvekili Doğuş Derya' nın yemin töreninde "Faşizme karşı omuz omuza"  diyerek meclis kürsüsünden barış işareti yapmasının  ardından, milletvekilliği yemininin kabul edilip edilmeyeceği konusunda tartışmalar sürer iken Geçici Meclis Başkanı Hüseyin Angolemli'nin Derya'nın yeminini geçerli kabul etmesi üzerine sessizliğini bozan  Yeniden Doğuş Partisi(YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı,  bu kararın çok yanlış alınan  bir karar olduğunu ve  alınan kararın savcılık mı yoksa meclisteki hukukçular tarafından mı verildiği sorusuna cevap alamadığını ifade etti.

"Bundan sonra engel olamayacaklar"

Yeniden Doğuş Partisi(YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, "bir sonraki yeminlerde herkes istediği gibi yeminin başında veya sonunda  nutuk atabilirmi? sorusunun da Angolemli tarafından cevapsız kaldığını dile getirirken  Cumhuriyetçi Türk Partisi(CTP) Milletvekili Doğuş Derya'nın yeminin Angolemli tarafından tekrar edilmesi gerektiğini fakat  bunun yapılmadığını ve yanlış bir işe imza attıklarını  belirtti. Bundan sonraki süreçte yeminden sonra çok farklı şeyler söyleyebileciğini ve farklı sloganların atılabileceğine  imkan veren Arıklı, yemin esnasında   buna kimsenin engel olamayacağını çünkü önlerinde kötü bir örneğin bulunduğunu aktardı.

"Mecliste çifte standart var"

Yeniden Doğuş Partisi(YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı , çifte standartın meclise ve adalete sirayet etmesinden dolayı Angolemli tarafından  Cumhuriyetçi Türk Partisi(CTP) Milletvekili Doğuş Derya' ya tolerans sağlandığını belirtti.

"Angolemli'yi kınıyorum"

Yeniden Doğuş Partisi(YDP) Genel Başkanı Erhan Arıklı, Angolemli'yi kınadığını ifade etti. Cumhuriyetçi Türk Partisi(CTP) Milletvekili Doğuş Derya'yı aramamıza rağmen bir açıklamada bulunmayacağını belirtti.
Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2018, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18