'Anastasidis'in açıklamaları görüşme sürecine takoz koyuyor'

'Anastasidis'in açıklamaları görüşme sürecine takoz koyuyor'
Başbakan Tufan Erhürman, Rum Yönetimi Lideri Nikos Anstasidis’in açıklamalarının görüşme sürecine takoz koyduğunu vurguladı.

Başbakan Erhürman, bugün düzenlediği haftalık basın toplantısında ilk olarak Kıbrıs konusuna değindi.

“Rum Lider Nikos Anastsasiadis’in yaptığı açıklamalara bakıldığında bu açıklamaların görüşme sürecinin yeniden başlaması açısından yapıcı olduğunu söylemek mümkün değil” diyen Erhürman, Anastasiadis’in görüşme süreci için ortaya koyduğu ön şartlara bakılırsa, görüşme sürecinin başlamasına takoz koyduğu ortaya çıkıyor”dedi.
Başbakan Tufan Erhürman, dörtlü koalisyon hükümetinin oluşumunda hazırlanan protokole değinerek, protokolde yer alan tüm hukuksuzluk olaylarının üzerine gidileceğinin yer aldığını anımattı ve bu konudaki çalışmaları anlattı.

Söz konusu konular için Başsavcı ve Polis Genel Müdürü ile bu hafta içerisinde biraraya geldiklerini anlatan Erhürman, Başsavcı ve Polis Genel Müdürü’nden ellerinde bulunan yolsuzluk dosyalarını talep ettiğini ve bu dosyaların eline ulaştığını açıkladı.

Polis tarafından verilen yolsuzluk doyalarını kamuoyu ile paylaşan Başbakan Tufan Erhürman, usulsüzlükletle ilgili açılan dosyalar ve son durumları hakkında detaylı bilgi de verdi.

Dışişleri Eski Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile Bayındırlık ve Ulaştırma eski Bakanı Kemal Dürüst hakkında soruşturma dosyası açıldığını açıklayan Başbakan, her iki konuyla ilgili soruşturmanın devam ettiğini açıkladı.
Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2018, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18