Anamur'a Çatalköy Belediyesi çıkartması!

Anamur'a Çatalköy Belediyesi çıkartması!
banner23

Çatalköy Belediyesi Halk Oyunları ekibi, Anamur Belediyesi’nin 12.’sini gerçekleştirdiği Uluslararası Kültür ve Muz Festivali’ne Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu başkanlığındaki bir heyetle katılarak adeta Anamur’u fethetti!


Büyük bir coşkuyla karşılandılar


Çatalköy’den ülkemizi temsil etmek üzere Anamur’daki uluslararası festivale katılmak için giden ekibimiz Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, ekibi ve Anamur halkı tarafından büyük bir coşkuyla karşılanırken ekibimize ilgi büyük oldu.


Türe, şehitlerimizi andı


Festivalin açılışını Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu ile birlikte yapan Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe yaptığı konuşmasında şehitlerimizi anarak şunları söyledi; “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Barış Harekatının 44. Yıldönümü nedeni ile dönemin KKTC Cumhurbaşkanı Merhum  Rauf Denktaş, Türkiye Başbakanı Merhum Bülent Ecevit ve Rumlar tarafından esir alındıktan sonra acımasızca şehit edilen Yüzbaşı Cengiz Topel´i de rahmetle anıyorum”


Hulusioğlu “Anamur halkına teşekkür ederim”


Açılışta konuşan Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu da Anamur Belediye Başkanı Türe’ye teşekkür ederek “ Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Barış Harekatının 44. Yıl dönümü nedeni ile harekatın karargah noktası olan Anamur´da olmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyuyorum. Anamur halkına ve Belediye Başkanı Mehmet Türe’ye sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.


10 binler ülke kültürümüzü izledi


Konuşmaların ardından yapılan kortej yürüşünde Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu ve ekibi ön saflarda yer alırken bayrağımızı büyük bir gururla dalgalandırdı. Organizasyonlar kapsamında gösteri yapan Çatalköy Belediyesi Halk Oyunları ekibimizin gösterisi ise adeta mahşer yeri gibi olan festival alanında 10 binlerce kişi tarafından büyük beğeni ve alkış aldı.


Onursal üyelik


Festival organizasyonunun ardından Anamur Belediyesi tarafından ağırlanan ekibimiz, şehrin tarihi ve yerel güzelliklerini gezerken, Anamur Ziraat Odası Başkanlığı da Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu ve Çatalköy Belediyesi Sanat Yönetmeni Derman Atik’e “Onursal Üyelik” vererek nezaketlerini gösterdiler. Ekibimiz dün ziyaretlerini bitirerek adaya geri döndü. 

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2018, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18