Amcaoğlu'ndan okkalı zam iddialarına tepki!

Hükümetin tüm harçlara 2020 itibari ile okkalı zam yapacağı iddialarına Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu sert tepki gösterdi. Haberal Kıbrıslı Gazetesi’ne konuşan Bakan Amcaoğlu, “maliyenin 3 önemli gelir kaynağı, dahilde tahsil edilen KDV, Fiyat İstikrar Fonu ve gümrüklerdir. Gerisi de bütçenin gelirleridir ama bu arkadaşlara sadece söyleyeceğim “hükümeti takip etsinler” ” ifadelerini kullandı.

Amcaoğlu'ndan okkalı zam iddialarına tepki!
banner23

Hükümetin tüm harçlara 2020 itibari ile okkalı zam yapacağı iddialarına Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu sert tepki gösterdi. Haberal Kıbrıslı Gazetesi’ne konuşan Bakan Amcaoğlu, “maliyenin 3 önemli gelir kaynağı, dahilde tahsil edilen KDV, Fiyat İstikrar Fonu ve gümrüklerdir. Gerisi de bütçenin gelirleridir ama bu arkadaşlara sadece söyleyeceğim “hükümeti takip etsinler” ” ifadelerini kullandı. Bakan Amcaoğlu, “bazı aklıevveller her şeyi zam olarak düşünüyor. Önemli olan gerçekleşecek olan Hayat Pahalılığı’nın üzerine çıkmamaktır. Bu Başsavcılık Hukuk Dairesi’nin öngördüğü “gerçekleşecek Hayat Pahalılığı üzerinde artış yapamazsına” örnek bir harekettir” diye konuştu

“Bazı Aklıevveller Her Şeyi Zam Olarak Düşünüyor”

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, “bizim genel bütçenin büyüklüğü 2019’a göre %11.78 civarındadır. 6 Ocak 2020 yılında araç otomasyonu devreye giriyor. Artık herkes Motorlu Araçlar Dairesi’ne gitmek zorunda değil. Elektrik ortamda artık isteyen seyrüseferini çıkarıp ödemesini yapabilecek. Biz de bu şekilde çıkarmayanları takip edip, tahsil etme yoluna gideceğiz. Bu şekilde kayıt dışılık söz konusu dahi olamayacak. Bazı aklıevveller her şeyi zam olarak düşünüyor. Önemli olan gerçekleşecek olan Hayat Pahalılığı’nın üzerine çıkmamaktır. Bu Başsavcılık Hukuk Dairesi’nin öngördüğü “gerçekleşecek Hayat Pahalılığı üzerinde artış yapamazsına” örnek bir harekettir” diye konuştu.

“Beni Sadece Haberal Kıbrıslı Gazetesi Aradı”

“Bu saate kadar Haberal Kıbrıslı Gazetesi hariç kimse beni bu konuyla ilgili arayıp sormadı” diyen Bakan Amcaoğlu, “bizim geçmiş hükümet gibi dolaylı bölgelere abanmak gibi bir gailemiz olsaydı 5 aydır bunu yapardık. Akaryakıta ve elektriğe zam yapardık. Daha önce de belirttiğim gibi genel bütçe büyüklüğü ortadadır. Bunun içerisinde en önemli 3 kalem bellidir. Bunlar dahilde tahsil edilen KDV, Fiyat  İstikrar Fonu ve gümrüklerdir. Gerisi de bütçenin gelirleridir ama bu arkadaşlara sadece söyleyeceğim “hükümeti takip etsinler” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18