Ali Pilli: “Bakanlar Kurulu’nun bugün toplanması gerekiyor”

Ali Pilli: “Bakanlar Kurulu’nun bugün toplanması gerekiyor”
banner23

Sağlık Bakanı Ali Pilli, yerel vaka sayısında “kritik eşiğe henüz gelinmediğini” ancak “kritik eşiğe gelmemek için tedbirleri şimdiden arttırmak gerektiğini” ifade ederek, “Bugün Bakanlar Kurulu’nun toplanması gerektiğine inanıyorum, Başbakan da o sinyali verdi” şeklinde konuştu.
Sağlık Bakanı Ali Pilli, BRT’de katıldığı programda, salgınla mücadele noktasında gelinen son noktayı değerlendirdi.

Yerel vaka sayısında “kritik eşiğe henüz gelinmediğini” söyleyen Pilli, “Ancak kritik eşiğe gelmemek için tedbirleri şimdiden arttırmak gerek” dedi.

“40 YAŞINDA BİR GENCİ KAYBETTİK, SABAHA KADAR UYUMADIM…”

Pilli, Şubat ayında yerel vakaların artması halinde önlem alınacağını söylediğini anımsatarak, “Demek ki yeterli önlemleri alamadık. 40 yaşında sağlık sorunu olmayan bir genci kaybettik. Çok üzgünüm ve sabaha kadar uyuyamadım. Yoğun bakımda 3 hasta var. Aralarında 37 yaşında olanda var” ifadelerini kullandı.

“KİŞİSEL MENFAATLER NEDENİYLE ÜLKE MENFAATİ KAYBEDİLMEK ÜZERE”

Herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini, kişisel menfaatlerinden dolayı ülke menfaatinin kaybedilmek üzere olduğunu ifade eden Pilli, “Küçük menfaatler peşine düşerlerse, 2021 de toplum olarak kaybederiz” dedi.

“TEDBİRLER ARTIRILACAK…”

“Tedbirler artık artacaktır” Sağlık Bakanı, “Ekonomi zaten berbat. Sağlık giderse ekonominin anlamı kalmaz. İşyerleri de müşteri gelmiyor o neden kapatın demeye başladı” şeklinde konuştu.

"BAKANLAR KURULU'NUN TOPLANMASI GEREK"

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin bugün toplantısı olmadığını ancak Bakanlar Kurulu’nun toplanması gerektiğini ifade eden Pilli, “Ben şu an Başbakan ile toplantı halindeyim. Bugün Bakanlar Kurulu’nun toplanması gerektiğine inanıyorum, Başbakan da o sinyali verdi” şeklinde konuştu.

PANDEMİ HASTANESİ...

Pandemi Hastanesi’ndeki bazı eksiklerin tamamlandığını söyleyen Pilli, “Bugün öğleden sonra bazı hastalar Pandemi Hastanesi’ne taşınmaya başlayacak” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18