Aktuğ: “Mangal yakmada kullanılan fitiller bulundu, konu polise bildirildi”

Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, bugün Akdeniz – Tepebaşı arasında çıkan yangına müdahale edildiği esnada, mangal yakmak için kullanılan fitiller bulunduğunu ve konunun polise bildirildiğini dile getirdi.

Aktuğ: “Mangal yakmada kullanılan fitiller bulundu, konu polise bildirildi”
banner23

Kıbrıs Genç TV’de Muazzez Gazihan’ın hazırlayıp sunduğu ‘Gündem Özel’ programına bağlanan Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, yangının dün Tepebaşı’nın güney sırtlarında, 11.30 sıralarında başladığını ifade etti.

Yangının Tepebaşı köyünde başlayıp Kalkanlı bölgesine kadar ulaştığını ifade eden Aktuğ, rüzgarın da etkisiyle yangının büyüdüğünü aktardı.

Tepebaşı – Kalkanlı arasında yangın söndürme çalışmaları esnasında Koruçam’da da yangın çıktığını anlatan Aktuğ, “Hızla büyüyen yangın insan eliyle kontrol edilemez bir hal aldı“ dedi.

Yüzlerce dönüm arazinin küle döndüğünü kaydeden Aktuğ,  Kıbrıs’ın en güzel ormanının denize ulaştığı noktalardan Akdeniz Ormanı, Tepebaşı - Kalkanlı bölgesinin kapkara bir görüntü haline büründüğünü dile getirdi.

“Büyük bir mücadele gösterdik ama günün sonu kötü bitti” diyen Aktuğ, kurtarılan bölgeler için mücadele eden herkese teşekkür etti.

Bugün Akdeniz’den Tepebaşı’na giderken belediye personelinin bir yangın daha gördüğünü ve yangını söndürmek için gittiği esnada, mangal yakmak için kullanılan fitiller bulunduğunu aktaran Aktuğ, “Polise konu bildirildi. Bir kasıt olduğu şüphesi var” dedi.

İçler açısı bir durumun yaşandığını anlatan Aktuğ, bölgedeki soğutma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18