Akpınar GAÜ'nün Gurur Tablosunu Paylaştı

Dünyanın ve Türkiye’nin ve Kıbrıs’ın en iyi Pilot okulları belirlendi. GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar sosyla medya hesabından bu Türkiye'de 3. olduklarını paylaştı. Akpınar Türkiye'de THY , Türk Hava Kurumundan sonra 3. Yüz . GAÜ . Kıbrıs’ta ise 1. . Yolumuz Uzun . Tüm Pilotaj ve Havacılık öğrencilerimize ve Eğitmenlerimize Başarılar diliyorum dedi.

Akpınar GAÜ'nün Gurur Tablosunu Paylaştı
banner23

Dünyanın en havalı mesleklerinden biri olan pilotluk, hem prestiji hem de kazancıyla birçok insanın hayali. Yaklaşık 18 ay süren pilotaj eğitimini tamamlamak ve devamında pilot olarak hava yolu şirketlerinde çalışmak için ise öncelikle pilot okullarına kayıt yaptırmalısınız. Havacılık sektöründeki gelişmelerle artan pilot talebi, birçok pilot okuluna olan rağbeti de arttırdı. Hava yolu şirketleri de kendi pilotlarını yetiştirmek için ücretsiz pilotaj kursları açmaya devam ediyor.

Peki, pilot olmak için gideceğiniz hangi pilot okulu sizin için en uygun? Pilotaj kursu ücretleri ne kadar? En ucuz uçuş okulu fiyatları nedir? Pilotluk eğitimini hangi pilot okulundan almalısınız? Bu gibi sorularınıza yanıt verecek, başta ülkemizdekiler olmak üzere dünyanın en başarılı pilot okullarını sizler için derledik.

THY Havacılık Akademisi

Geri ödeme yöntemiyle kısmen ücretsiz olarak öğrenci yetiştiren Türk Hava Yolları’na başvurmak için yerine getirmeniz gereken bazı şartlar mevcut. Lisans mezunu olmak, TOEFL (IBT) sınavından en az 60 puan almak, 1983 yılından sonra doğmuş olmak bu şartların sadece bir kısmı. Başvurusu kabul edilen öğrenci adayları mülakat kapsamında DLR-1, CRM, sağlık kontrolü gibi birçok teste tabi tutuluyor. Dönemsel olarak yetiştirmek üzere yardımcı pilot alımı yapan THY Havacılık Akademisi’ne başvurmak için güncel olarak kurumun websitesini takip edebilirsiniz.

Türk Hava Kurumu Üniversitesi

Ülkemizin en prestijli pilot okullarından biri olan THK Üniversitesi’nin Hava Ulaştırma Fakültesi, Pilotaj Bölümü ücreti 2017-2018 eğitim öğretim yılı için 63 bin dolar olarak belirlendi. Bu yıl öğrenci alımı yapmayan üniversiteye ileride başvuru yapmak isteyenler, üniversitenin websitesinden güncel durumu takip edebilir. Üniversitenin dönemsel olarak tam burslu öğrenci aldığını da belirtmekte fayda var.

Girne Amerikan Üniversitesi


Pilotaj kursu ve ATPL sertifikası veren üniversitenin yıllık ücreti yaklaşık 35 bin TL. ATPL sertifika ücreti de yıllık 13.500 euro olarak belirlendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18