banner38

Akpınar “Ben 35 yılımı verdim. Hata yapıyorsunuz”

banner32

Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar "Bugün 3. Kez Lefkoşa’ya gidiyorum . Son YÖDAK Toplantısında aldığım haber , kaç gündür yağan yağmur ve muhtemel Sel Felaketinin ötesinde bir Felaket . KKTC de İlk kurulan Üniversiteler Hedef alınarak bir Yasa Değişikliği Hazırlandı . İlk Açıklamayı Dışişleri Bakanımız Sn . Özarsay Yaptı . Açıklamada Devletin Kayıplarını engellemek ifadesi kullanıldı dedi.

Akpınar “Ben 35 yılımı verdim. Hata yapıyorsunuz”
banner37
banner23

Bakanlar Kurulumuza soruyorum . 
1) KKTC nin Dış Dünya tanıtımını yapan , Saygınlığını her alanda artıran Kim ?
2 ) KKTC nin her alanda Dünya ile eş zamanlı Medeni değerlerde varolmasını sağlayan Kim ?
3 ) KKTC nin öncü Sektörü Ne ? 
4 ) KKTC nin Ekonomik ve her alanda gelişiminin arkasında Kim ? Sanat , Kültür , Eğitim , Sağlık , Spor vs vs Kim ? 
5 ) Bugün Gururla Söylediğiniz ve Güney Kıbrıs karşısında önde olduğumuz ( bugün için ) Tek Sektör ne ?
6 ) Halkımızın her alanda , sadece Ekonomik olarak değil tüm alanlarda hizmet alabildiği Sektör ne ?
7 ) Sosyal Sorumlulukları ile tüm alanlarda oluşturduğu katma değerlerle KKTC yi geleceğine hazırlayan sektör ne ?
8 ) Binlerce Gencimize verdiği burslarla , mesleki yeterlilikte onları geleceğe hazırlayan sektör ne ? 
9 ) KKTC adı aktında ARGE ve Araştırma Merkezlerini bünyesinde barındıran Sektör Hangisi ? 
10 ) Kusura Bakmayın ama bugüne kadar ayakta kalmayı başaran sürdürülebilir Ticari olmayan Kamu hizmeti veren ve Kıbrıs Türkünün Yatırımcı olarak tüm insiyatifini kullandığı hangi sektörünüz var ? 
11 ) Sn . Başbakanım , Değerli Bakanlarım , bu yanlış açılım ve düzenlemenizden vazgeçin . TC Üniversiteleri kendi devletlerinden aldıkları katkı , destek ve değer ölçümlerine bakın . Siz Sizin üniversitelerinize ne veriyorsunuz ? Biz Dünya ile rekabet ediyoruz . Güney Kıbrısın tüm Ambargo ve İzolasyonları ile uğraşıyoruz . Binlerce Mezunumuz ile Ülkemizi tüm dünyada temsil ediyoruz , var ediyoruz , tanıtıyoruz . Değerli Bakanlarım , Biz elimizden geldiğince tüm yatırım ve açılım riskleri ile var olmaya , Ülkemizin Uluslararası Yüzü olarak Dünya ile Küresel Yüksek Öğretim Hareketinde yarışmaya çalışıyoruz . Ne veriyorsunuz ki Almak istiyorsunuz . Binlerce İnsanımız Üniversitelerimizde hayat buluyor , geçim sağlıyor . Yeni kurulan birkaç üniversiteye imtiyaz sağlıyacaksınız diye , üniversitelerin gelirlerinden yani öğrenci harçlarından vergi alarak kayıplarınızı gideremezsiniz . Beni sakın yanlış anlamayın ancak tüm bakanlarımızın da ayni görüşte olduğunu düşünmüyorum . Şahsımı ve Üniversitemi direk ve veya dolaylı hedef almak isteyebilirsiniz . Ben 35 Yılımı verdim . Bu günlere Yüksek Öğretimde Ülkemizi nasıl getirdiğimizi en iyi bilenim , Hata Yapıyorsunuz .

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mci
Mci - 3 yıl Önce

Iktidara gelmiş en beceriksiz hükümet... altın yumurtlayan tavuğu kesmeye çalışmak bu.

SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3