Akıncı, Mass ve Blok ile görüştü

banner32

New York’taki temaslarını sürdüren Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Mass ve Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok ’la görüştü.

Akıncı, Mass ve Blok ile görüştü
banner23

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’le yarın yapacağı görüşme ve bir takım üst düzey temalar yapmak için New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Akıncı’nın, Almanya Dışişleri Bakanı Maas’la, New York saatiyle 11.00’de (KKTC saatiyle 18.00’de) German House’ta yer alan görüşmesi yarım saat sürdü.

Görüşmede Cumhurbaşkanı Akıncı’yla birlikte Sözcü Barış Burcu, AB ve Diplomasi Danışmanı Erhan Erçin ile KKTC New York Temsilcisi İsmet Korukoğlu da yer aldı. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın AB’nin önemli ülkelerinden ve 1 Ocak 2019’dan itibaren Güvenlik Konseyi üyesi de olacak Almanya’nın Dışişleri Bakanı Mass’la görüşmesinde, Kıbrıs sorunuyla ilgili Kıbrıs Türk tarafının görüşleri aktarıldı ve görüş alışverişinde bulunuldu.

Cumhurbaşkanı Akıncı’nın,Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok’la, New York saatiyle 14.00’te (Kıbrıs saatiyle 21.00’de) BM binasında yer alan görüşmesi yarım saat sürdü. Güvenlik Konseyi’nin geçici üyeliğini de yürüten Hollanda’nın Dışişleri Bakanı’yla görüşmesinde Cumhurbaşkanı Akıncı’yla birlikte Sözcü Barış Burcu, AB ve Diplomasi Danışmanı Erhan Erçin ile KKTC New York Temsilcisi İsmet Korukoğlu da yer aldı.

Görüşmede, Kıbrıs sorunuyla ilgili Kıbrıs Türk tarafının görüşleri aktarıldı ve görüş alışverişinde bulunuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18