Akıncı'dan Yunan vekili tepki

Akıncı'dan Yunan vekili tepki
banner23

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Avrupa Parlamentosu’nda Türk bayrağını yırtan Yunan milletvekili Ioannis Lagos’a tepki göstererek, bu çirkin saldırıyı kınadığını kaydetti.

Akıncı, Avrupa Parlamento’sunda Yunanistan’ın ırkçı Altın Şafak partisine mensup bir milletvekilinin Türkiye’ye yönelik tepkisini kağıda basılı bir Türk bayrağını yırtma noktasına taşımış olmasını kınayarak ırkçı ve faşist tutumların insanlık adına ne kadar zararlı olduğunun altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Akıncı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları belirtti:

‘Avrupa Parlamento’sunda Yunanistan’ın ırkçı Altın Şafak partisine mensup bir milletvekilinin Türkiye’ye yönelik tepkisini kağıda basılı bir Türk bayrağını yırtma noktasına taşımış olması kınanması gereken bir davranıştır. Avrupa Parlamentosu gibi farklı kültür ve anlayışların barış ortamında bir arada bulunduğu bir mekanda yer alan bu olay, ırkçı ve faşist tutumların insanlık adına ne kadar zararlı olduğunun da bir göstergesidir. Bu ırkçı ve çirkin davranışı Yunan hükümetinin kınadığı ve AP Başkanlığının da cezasız bırakmayacağı haberleri ise sevindiricidir. Irkçı politikalardan insanlık büyük acılar yaşadı. Bu tür davranışların yeni acılara yol açmaması için uluslararası dayanışma içinde karşı durulmalıdır.’

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18