Akıncı'dan Tatar'a yanıt :Sufle alarak konuşma ihtiyacı hissetmedim"

Akıncı'dan Tatar'a yanıt :Sufle alarak konuşma ihtiyacı hissetmedim"
banner23

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın Başbakan'a Tatar'a yanıtı şöyle;

Bilindiği gibi BM Genel Sekreteri Sayın Antonio Guterres’in çağrısıyla 25 Kasım’da Berlin’de üçlü bir toplantı gerçekleştirilecektir. Bu toplantıda her zaman olduğu gibi meşru hak ve çıkarlarımızı koruma kararlılığı içerisinde gerçekçi ve yapıcı tutumumuzu sürdüreceğiz.

Kıbrıs sorununun Adadaki iki toplumun eşitliğini, güvenliğini ve özgürlüğünü teminat altına alan iki kurucu devlete dayalı adil ve kalıcı federal bir çözüme kavuşturulmasına yardımcı olabilecek her ortamı ve fırsatı değerlendirmek, en başta halkımıza karşı sorumluluğumuzdur. Ben sorumluluğumun bilincinde olarak Berlin’de bulunacağım. Umarım muhatabımın tutumu da aynı olur.

Böylesi bir görüşmeden önce, içimizde ısrarla sergilenen kimi yaklaşımlar karşısında ise daha fazla sessiz kalmak mümkün değildir. Örneğin daha önce Kıbrıs Türk halkının iradesini temsil etmediğimi iddia ederek Berlin’e gitmemem yönünde çağrı yapan Sayın Başbakan şimdi ise, Kıbrıs Türk halkını ve ülkenin tamamını temsil etmekte olduğumu söyleyerek Berlin’de sözlerime dikkat etmem gerektiğini belirtmektedir.

Elbette herkesin ağzından çıkacak olanları önceden ölçüp tartması gereklidir. Hayatım boyunca önce konuşup sonra düşünenlerden olmadım. Ya da sufle alarak konuşma ihtiyacı hissetmedim.

Ben Kıbrıs Türk halkının ne istediğini; Kıbrıs Türk halkı ise benim ne için çalıştığımı, nerede nasıl konuştuğumu iyi biliyor. Kendi kafalarındakini başkalarına empoze ederek, sürekli ayar verme telaşıyla hareket edenlere tavsiyem, yüzlerini halka dönmeleri ve toplum iradesine saygı göstermeleridir.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2019, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18