Akdeniz: "155 Polis İmdat'a ulaşamadık"

banner32

Girne’de bir araçta hırsızlık yaparken fark edilince kaçmaya çalışan iki kişi, araç sahibine ve yardıma gelen kişiye bıçak salladı, birinin cep telefonunu alıp kaçtı.

Akdeniz: "155 Polis İmdat'a ulaşamadık"
banner23

Olayın mağduru Aylin Akdeniz, dehşet anlarını sosyal medya hesabından paylaşım yaparak anlattı. Akdeniz, eşinin 155 Polis İmdat Hattı’na ulaşamadığını belirterek, “Adamızı nasıl eski güvenli günlerine döndürebiliriz?” ifadelerini kullandı.

Girne Baldöken otoparkında, bugün 01.30 sularında bir araçta hırsızlık yaparken fark edilince kaçmaya çalışan iki kişi, araç sahibine ve yardıma gelen kişiye bıçak salladı, birinin cep telefonunu alıp kaçtı. Aylin Akdeniz’e ait jeep aracın ön camını kırarak araçtan 1545 TL, 300 Euro nakit paralar ile CD seti gibi bazı eşyaları çaldıkları sırada fark edilen iki erkek, kaçmaya çalıştıkları sırada, Aylin Akdeniz’in eşi Güray Denge ve ona yardıma gelen Munawar Hussein’e direnç gösterdi. Saldırganlardan biri, Denge ve Hussein’e gelişigüzel bıçak sallarken diğer saldırgan Hussein’i darp ederek telefonunu alıp kaçtı. 
             
“ARACIMIZI YAĞMALANIRKEN İÇERİNDE İKİ HIRSIZLA BULDUK”

Olayın mağduru Aylin Akdeniz sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, polise ulaşamadığını ifade etti. Akdeniz’in paylaşımı şu şekilde: “Baldöken otoparkında ve Girne Limanı’nda - ne mal ne de can güvenliğimizin kalmadığını deneyimledik... Güvenle aracımızı park ettiğimiz Baldöken otoparkında aracımızı camı taşla kırılmış içerisi yağmalanırken içerinde iki hırsızla bulduk.... 

“EŞİM POLİSE ULAŞAMADI”

Hırsızları limanın içine doğru kovalayan eşime Chimera Cafe 'nin önünde bıçak çeken hırsızlar, eşime yardım etmek için polisi arayan vatandaşa da bıçak çekip cep telefonunu da gasp ettiler... 155 polis imdat hattına ulaşılamadığı için eşim polis karakoluna gittiği sırada da aynı hırsızlar otoparkta bekleyen ben, kızım ve arkadaşlarımızın yanına gelip bunu yapanların eşgalini teyit edip edemeyeceğimizi soracak kadar da gözleri kara idi. Bütün bunlar kotu bir kabul olmalı, bu kâbusun yaşandığı yer Kıbrıs hele ki güzelim Girnem olmamalı...
          
“ADAMIZI NASIL ESKİ GÜVENLİ GÜNLERİNE DÖNDÜREBİLİRİZ?”

KKTC polis teşkilatı, Girne Belediyesi, KKTC Turizm Bakanlığı ve duyarlı vatandaşlar olarak adamızı nasıl yeniden eski güvenli günlerine döndürebiliriz? Yapılabilecek çok şey alınabilecek çok basit tedbirler mevcut yeter ki niyet olsun, birlik olunsun.
            
Polis, söz konusu kişilerin arandığını ve soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18