'Akbaba siyaseti yapmayın'

'Akbaba siyaseti yapmayın'

“O paçavra, yüce milletimizin tokatıdır”


“Hakaret eden karşılığını bulacaktır”


Candan MERT


Cumhuriyetçi Türk Partisi(CTP) Milletvekili Doğuş Derya yeminine başlamadan önce ıslık ve bağırışlarla protesto edildi. Doğuş Derya’nın milletvekili yeminini ettikten sonra ‘Faşizme karşı omuz omuza’ şeklinde attığı slogan ve yaptığı işaretin ardından Yeniden Doğuş Partisi(YDP) Milletvekili ve Genel Sekreteri Bertan Zaroğlu’nun masasında bulunan Afrika Gazetesi’ni Derya’ya atmasının üzerine gazetemize değerlendirmelerde bulunan Zaroğlu, “Bu provokatör Milletvekilinin yüzüne çarpan o paçavra, yüce Milletimizin tokatıdır. Yüce Milletimizin tokatını, bu vesile ile o Afrika paçavrası ile beraber yemiş oldu” ifadelerini kullandı.


“Akbaba gibi saldırmaya başladılar”


Yeniden Doğuş Partisi(YDP) Milletvekili ve Genel Sekreteri Bertan Zaroğlu, anavatan Türkiye Cumhuriyeti tarafından başlatılan Zeytin Dalı Operasyonu’nun PKK’nın Suriye uzantısı olan terör örgütlerine karşı halkın bekası ve güvenliğini sağlamak amacı ile başlatıldığını dile getirirken, bu operasyonun devletin meşru hakkı değilmiş ve sadece teröristleri hedef alan bir operasyon değilmiş gibi empoze edilmeye çalışılan bir tavırla önceki gün yemin töreninden önce saldırıya geçtiklerini kaydetti. Suriye’nin kuzeyinde yaşanan savaş ve sorunların sorumlusunun TC olmadığı hususunda siyasi analiz yapmaktan aciz olan düşünceye sahip olan şahısların bulunduğunu söyleyen YDP Genel Sekreteri Bertan Zaroğlu, bunların Afrika Gazetesi ve ‘provokatör’ diye nitelendirdiği CTP Milletvekili Doğuş Derya’nın olduğunu ifade ederken, “Provokatör Doğuş Derya yine akbaba gibi anavatanımızın zor zamanında şuursuzca anavatanımıza saldırmaya başladı” dedi.


“Akbaba siyaseti yapmayın”


Önceki gün ‘empati yoksunu şer odaklarına’ gerekli uyarıları yaptıklarını kaydeden Bertan Zaroğlu, ordunun sınırda savaşırken tüm Türk milletinin psikolojik bir savaş verdiğini, en azından bu süreç içerisinde ‘akbaba siyaseti’ yapmamaları gerektiğini ve milletin sabrını sınamaktan vazgeçmesi gerektiğini ifade ettiklerini söyledi. Zaroğlu, CTP Milletvekili Doğuş Derya’nın ‘sorumsuz’ ve ‘gayr-i milli’ siyasetin Kıbrıs’taki temsilcisi olduğunu kaydederken, Derya’nın tahrik etmeye ve provokasyon yapmaya devam ettiğini belirtti.


“O paçavra, yüce milletimizin tokatıdır”


Doğuş Derya’nın, yemin etmek için çıktığı Meclis Kürsüsü’nde o hassasiyeti taşıyan insanlara ‘faşist’ diyerek hakaretlerine devam ettiğini dile getiren YDP Genel Sekreteri Bertan Zaroğlu, yemin esnasında da zafer işareti yaptığını ve kendisinin bu tavırlara dayanamayarak tepki verilmesi gerektiği düşüncesi ile masasında bulunan Afrika Gazetesi’ni yüzüne fırlattığını aktarırken, “Bu provokatör Milletvekilinin yüzüne çarpan o paçavra, yüce Milletimizin tokatıdır. Yüce Milletimizin tokatını, bu vesile ile o Afrika paçavrası ile beraber yemiş oldu” ifadelerini kullandı. Kıbrıslı Türklerin anavatanına bağlı olduğunu ve anavatan ile ‘et ve tırnak’ gibi olunduğunu belirten Zaroğlu, bu zihniyetlerin her zaman karşısında olacaklarını dile getirdi. Savaşa karşı olduklarını net bir şekilde ifade eden Bertan Zaroğlu, anavatan Türkiye’nin devlet bütünlüğüne oluşturulmuş olan tehditin bir şekilde karşılık bulması düşüncesi sebebi ile tepkisini koyduğunu söyledi.


Akansoy ve Derya bana ‘it’ dedi


Bunların ardından CTP Milletvekili Asım Akansoy’un üzerine gelerek tahrik ettiğini ve kameralarda bunların bulunduğunu kaydeden Zaroğlu, bunların üzerine hiçbir şey söylemediğini, sadece eliyle ‘git buradan’ işareti yaptığını söyledi. Daha sonra Akansoy’un yerine oturduğunu ve Derya ile beraber kendisine ‘it’ lafını kullandıklarını belirten YDP Genel Sekreteri Bertan Zaroğlu, bu esnadan sonra tartışmanın büyüdüğünü kaydetti.


“Hakaret eden karşılığını bulacaktır”


Akansoy’un kamuoyunu yanıltacak biçimde kendisini hiçbir şey söylememiş gibi göstererek, ‘Zaroğlu bana hakaret etti’ ifadelerini kullandığını aktaran Bertan Zaroğlu, böyle bir şeyin olmadığını ve kendisinin saldırıya geçtiğini belirtirken, kamera kayıtlarında da bunların olduğunu da sözlerine ekledi. Kendisinin kimseye hakaret içerikli konuşmadığı gibi kendi şahsına da hiç kimsenin küfür ve hakaret içerikli konuşamayacağını kaydeden YDP Genel Sekreteri Bertan Zaroğlu, “Bana hakaret eden her kim olursa olsun; bugün de, bugünden sonra da en sert şekilde karşılığını bulacaktır” dedi.


 

Konu hakkında görüşlerini almak amacıyla ulaştığımız CTP Milletvekili Doğuş Derya programının çok yoğun olduğu gerekçesi ile gazetemize herhangi bir değerlendirmede bulunmazken, CTP Milletvekili Asım Akansoy ise konu hakkında görüş belirtmek istemediğini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18