'Adayız'

'Adayız'

Sertoğlu: "Kararımın olumlu olacağını belirtmiştim"Gardiyanoğlu: "Parti içerisinde krizlik bir durum yok"


Candan MERT

Ülkemizde geride kalan erken genel seçimlerin hemen ardından birkaç ay sonra gerçekleşek yerel seçimler için aday olacak isimler kamuoyunda konuşulmaya başlandı. Basında yer alan bir habere göre ise UBP’de aday olacak isimler arasında kriz yaşandığı belirtiliyor.

İddialar üzerine görüşlerini alma amacıyla ulaştığımız UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu ve Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu(KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu, gazetemize açıklamalarda bulundu.

Sertoğlu: Kararımın olumlu olacağını belirtmiştim

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu(KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu, gazetemize yaptığı özel açıklamasında, aday olmaya karar verip vermediği konusunun önümüzdeki günlerde belli olacağını ifade etti.

Sertoğlu, bu bağlamdaki kararın partiye kaldığını kaydederken, partiden olumlu yanıtın gelmesi halinde kişisel kararının da olumlu olacağını daha önce de belirttiğini dile getirdi. Başkan Hasan Sertoğlu, adaylığı hususunda konunun netleşmesinin ardından tekrardan görüşme yapabileceğimizi de sözlerine ekledi.

Gardiyanoğlu: Parti içerisinde krizlik bir durum yok

Ulusal Birlik Partisi(UBP) Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu, gazetemize yaptığı özel açıklamasında, basında yer alan UBP’de aday krizi söylemleri ile ilgili olarak , parti içerisinde krizlik bir durumun olmadığını dile getirdi.

UBP Genel Başkan Hüseyin Özgürgün’ün kendisine “Sen milletvekili adayı olma, seni belediye başkan adayı yapacağız” dediği hususundaki iddiaları da yalanlayan UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu böyle bir durum yaşanmadığını söyledi. Önceden aday olmama sebeplerini gerekçeleri ile basın bildirisi olarak açıkladığını belirten Sadık Gardiyanoğlu, o zamanki gerekçelerinin arkasında dimdik durduğunu ve partinin başarısı için aday olmadığını ifade etti.

“Partimin başarısı için aday olmamıştım”

Şahsi olarak 26 aydır görevde olan bir ilçe başkanı olduğunu dile getiren Gardiyanoğlu, “Eğer aday olmuş olsaydım ada çapında çalışmam gerekiyordu, Lefkoşa’yı boş bırakacaktım ve beklenen sonuç da çıkamayabilirdi” ifadelerini kullanırken, neticede haklı olduğunun ortaya çıktığını ve Lefkoşa içerisinde yüzde 36’ya yakın oy aldıklarını aktardı.

Bu oy oranının Lefkoşa içerisinde 8 yıldan sonra gelen bir oran olduğunu ve ilçe bazında ciddi bir başarı olduğunu belirten Başkan Gardiyanoğlu, UBP’nin genel anlamda Lefkoşa içerisinde çok başarılı bir parti olmadığını ve bunun geçtiğimiz yıllarda görüldüğünü vurguladı. En son başarının 2009 yılında görüldüğünü ve 9 yıl sonra kendisinin bu oranlar ile ‘kaleyi devraldığını’ söyleyen Sadık Gardiyanoğlu, bu amaçla o dönemde başkanlığa adaylığını koymadığını dile getirdi.

“Başarılı bir dönem geçirdik"

Lefkoşa Türk Belediyesi(LTB) Başkanlığı ile ilgili KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu ile kendisinin aday koltuğunda olduğunu aktaran UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Sadık Gardiyanoğlu, parti üst kurullarının bu bağlamda uygun kararları alacaklarını kaydetti. Kendisinin İlçe Başkanlığı görevi boyunca 7/24 gece gündüz halkla iç içe hareket ettiğini belirten Gardiyanoğlu, başarılı bir dönem geçirdiklerini ifade etti.

Sadık Gardiyanoğlu, bu bağlamda en büyük faktörü mimar olması olarak gösterirken, mesleğinde Mart ayında 18 yılını doldurup 19’uncu yılına girecek bir mimar olarak örgüt tabanının bu yönde kendisine destek olduğunu belirtti.

“İlk hedef adaylık”

Sonuç itibariyle güçlerini örgütlerden ve toplumdan aldıklarını dile getiren Sadık Gardiyanoğlu, örgütlerin yönlendirmesinin kendi çerçevesinde önemli olduğunu ve aday olması hususunda taleplerin bulunduğunu kaydetti. Bu bağlamda adaylık krizi yaşanmadığını, bunun aksine UBP’nin güçlü ve büyük parti olduğunun göstergesi olduğunu ve bir tek Lefkoşa’da değil, diğer ilçelerde de aday yarışının ve 1’den fazla adayın bulunduğunu dile getirdi.

Belediye Başkanlığı’nı kazandığı taktirde yapacakları hususuna değinen Başkan Gardiyanoğlu, parti olarak resmi biçimde adaylığının netleşmesi halinde basın toplantısı ile mali, ekonomik ve sosyal açıdan yapacaklarını anlatmanın daha doğru olacağını kaydederken, “Şu anda ilk hedef adaylık, adaylıktan sonra projelerimizi toplu olarak paylaşmayı daha uygun buluyorum” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2018, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner19

banner3

banner18