5 TL Cezaya Arasta'ya Kilit Vurdu

Başkent’te en çok turistlerin rağbet ettiği bölgelerden biri olan Arasta’da ızgaralara yağ dökülmesi neticesinde lağım taştı esnaf perişan oldu. Yaşadıkları büyük sıkıntıyı sosyal medyadan duyurmaya çalışan işyeri sahipleri belediyeye ateş püskürdü.

5 TL Cezaya  Arasta'ya Kilit Vurdu
banner23

11 OLDU DÜKKANLAR KAPALI
Saat 11 oldu dükkan açamıyoruz diyen bir işyeri sahibi, memlekette belediye vardır. Ancak belirli kişilere tolerans tanır bu olaylara yaratması için. Bu pislik ne olacak, sabahtan beri burada bekleriz, askeri araç geldi biraz temizledi. Turistler buradan geçmiyor bizim zarar ziyanımızı kim ödeyecek. Sayın belediye başkanı bize ödeyecek mi bunları diye sordu.
İNSANLAR KAYIP DÜŞÜYOR
İnsanlar kayıp düşüyor ifadesini kullanan işyeri sahibi, ancak kime anlatacağız halimizi, memlekette showdan başka bir şey yok, bir ay önce yine oldu bakalım ne diyecekler, belediye buna 5 TL ceza yazabilirmiş, o zaman ben her gün getirip bir kamyon pislik dökeyim o zaman 5 TL ödeyim kendilerine dedi.
BAŞKAN BURAYA GELSİN
Bir başka Arasta sakini ise belediye başkanı buraya gelsin, bizi seçimlerde hatırlamasınlar diye konuştu.
BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI
Yaşanan olayın ardından Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı açıklama yaptı. Harmancı, “bugün Arasta bölgesinde maalesef kaygı verici bir sabotaj ile karşılaştık, yağmur suyu ızgaralarına kullanılmış bitkisel yağ dökülmesi sonucu bu tarihi yerimizde istenmeyen görüntüler oluştu, ekiplerimiz tüm gündür yaşanan krililiği gidermek için ciddi uğraş veriyorlar, konuyu tüm ilgili mercilerle daha yakından takip ederek bir daha yaşanmaması için çevresel tüm önlemleri almaya gayret edeceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18