banner38

“4 Gencin Ölüm Nedeni Araştırılmalıdır”

banner32

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, “ KKTC ekonomisinin istikrarlı gelişmesinin öncelikli konuları olduğunu” vurguladı, hükümeti eleştirdi.

“4 Gencin Ölüm Nedeni Araştırılmalıdır”
banner37
banner23

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, bugün UBP Gazimağusa İlçesini ziyaret etti.

Tatar’ı UBP Gazimağusa İlçesi’nde büyük bir kalabalık karşıladı.

UBP Gazimağusa İlçe Başkanı Olsan Oran yaptığı konuşmada “ Genel Başkan Tatar’ın ilçe ziyaretinden büyük memnuniyet duyduklarını” belirtti ve “ UBP tabanı ile tavanı ile bir bütün olarak, güçlü bir şekilde iktidara da yarınlara da hazırdır” dedi.

Ersin Tatar, yaptığı konuşmada , “ Ulusal Birlik Partisi’nin kurultayını geride bıraktığını ve birlik-beraberlik içinde ülke ve halk için yaptığı çalışmalara yoğunlaştığını” söyledi.

“ UBP’nin her alanla ilgili komitelerinin yakında çalışmalarına başlayacağını, komitelerin hedefinin ülkeye hizmet için bütün fikirleri değerlendirmek olduğunu” anlatan Tatar, “ bizim için öncelikli konu ekonomimizin istikrarlı gelişmesidir. UBP bu halkın kalkınması için vardır. Kalkınma olmadan sorunlarımızı istediğimiz gibi çözemeyiz” dedi.

Tatar, “ mevcut hükümetin, ülkeyi zenginleştirecek, kalkındıracak bir vizyona sahip olmadığını,  Türkiye ile mali ve ekonomik işbirliği protokolünü imzalayamadığını, döviz krizi sürecinde halkın pahalılık altında ezilmesine neden olduğunu” anlattı ve “ o nedenledir ki halk bu hükümetten bir an önce kurtulmak , UBP’yi hükümette görmek istiyor” diye konuştu.

“EMİRNAME BÖLGEYE ZARAR VERİYOR”

Konuşmasında “ hükümetin İskele-Yeni Boğaziçi- Gazimağusa emirnamesine de değinen UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, özetle şunları söyledi:

“ Biz emirname olayına karşıyız. Halk da karşı, ilgili kurum kuruluşlar da karşı. Hükümet niçin İmar Planı yerine emirnameye yöneldi. Yoksa birlerine rant sağlamaya mı çalışılıyor? Ya da iddia edildiği gibi Kıbrıs konusu ile ilgili de bazı niyetler mi var? Biz de çevrenin korunmasından yanayız. Biz de en az onlar kadar planlı kalkınmaya duyarlıyız ama böyle damdan düşercesine emirname karşımıza konulursa buna destek vermeyiz. İmar Planı ile gelsinler konuşalım”.

KIBRIS KONUSUNDA DİKKATLİ OLMALIYIZ

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar Kıbrıs konusuna değinirken ise, “ Birleşmiş Milletler’in yeni bir süreç başlatmak için çaba gösteriğini ifade etti ve şöyle konuştu:

“ Rum tarafının istedikleri ortadadır. Egemenliğimize, yönetime etkin bir şekilde katılmamıza, Türkiye’nin bizim güvenliğimizi garanti etmesine karşıdırlar. Bence bunlara karşı olmaları demek bizimle anlaşma istemiyorlar demektir. Bunlarla nasıl ortaklık kuracağız. Bence mümkün değildir. O zaman bu adada , barışın sürmesi, iki halkın işbirliği içinde yaşaması için alternatif çözüm yolları aramak lazım.Biz bunu diyoruz. Esasen Sayın Akıncı da CransMontana sonrasında artık Rumlar’la federasyon olmayacağının ortaya çıktığını söylemişti ama şimdi bir deneme daha yapacağım diyor. Olmayacak şeyle neden uğraşılıyor, anlamak mümkün değildir. Çok dikkali olmak, Rum oyunlarına gelmemek zorundadyız.

4 GENCİN ÖLÜM NEDENİ ARAŞTIRILMALDIR

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, “ Girne-Lefkoşa arasında meydana gelen sel olayında 4 gencin yaşamını yitirmesinin tüm yurtta büyük bir üzüntü yarattığına” da işaret etti ve “ konuyu daha önce bize yapılan gibi istismar edecek değiliz. Önce acılarımızı paylaşacak sonra uzman incelemelerini görecek ve gerekirse Cumhuriyet Meclisi’ne bir araştırma önergesi vereceğiz.

O yol on binlerce kişinin her gün kullandığı bir yoldur. Konuyu endişe yaratacak şekilde ortada bırakamayız. O yol, herkesin güven içinde seyahat edeceği bir yol olmalıdır.”

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 19:22
YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18