15 yaşındaki çocuğu taciz etmekle suçlanan zanlı tutuklu yargılanacak

15 yaşındaki çocuğu taciz etmekle suçlanan zanlı tutuklu yargılanacak
banner23

Girne’de meydana gelen çocuğa cinsel taciz suçlamasıyla tutuklanan A.S., 3 günlük tutukluluk süresinin dolmasının ardından yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Girne Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin, zanlının Girne İskenderun Caddesi üzerindeki bir börekçide, 15 yaşındaki kıza, “montunu çıkar, burası sıcak, öp beni, akşam eve gidip içki içelim” sözleriyle önce sözlü ardından da börekçinin tuvaletine giden kız çocuğuna fiziksel tacizde bulunduğunu aktardı.

Özmüezzin, 15 yaşındaki kız çocuğunun, yaşadığı olayı, okuldaki rehber öğretmenine anlattığını ve zanlının aynı gün mahkeme emri gereği tutuklandığını kaydetti.

Polis, yaşanan olayın ardından 15 yaşındaki kız çocuğunda kaygı bozukluğu ortaya çıktığına dikkat çekti.

Savcı Emine Taşkın ise, yaşanan olayın toplumda infial yaratacak bir durum olduğunu belirtti. Zanlının TC vatandaşı olduğunu ve KKTC’de turist statüsünde bulunduğunu kaydeden Taşkın, zanlının davası görüşülünceye kadar 1 ayı geçmeyecek süreyle cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak beklemesini talep etti.

Olguları değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, zanlının 1 ayı geçmeyecek süreyle merkezi cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak yargılanmasına emir verdi.

kıbrıs postası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18