10 Güne Kadar Tamamlanması Hedefleniyor

10 Güne Kadar Tamamlanması Hedefleniyor
banner23

Mapfree Sigorta Lefkoşa Devlet Hastanesi'ndeki çalışmaları 10 gün içerisinde tamamlayacağını ve hastane yönetimine teslim edeceğini duyurdu

10 GÜNE KADAR TAMAMLANMASI HEDEFLENİYOR

Açıklamada  “bir aksilik çıkmaması halinde, önümüzdeki 10 gün gibi kısa bir süre içinde, ayılma bölümü, ameliyathane, KVC, yeni anjiyo ve yoğun bakım bölümlerini tamiratlarnı bitirerek hastane yönetimine,   temizliklerini, kontrollerini ve kurulumlarını yapmaları için teslim etmeyi hedeflemekteyiz” ifadeleri kullanıldı.

ŞİRKET TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE:

MAPFREE SİGORTA HASTANEDEKİ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR.

28 Şubat 2020 tarihinde Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Hastanesi'nde çıkan yangın sonrası hasar gören kısımların tamiratı için profesyonel Sigortacı kimliğimizi bir yana bırakıp sosyal sorumluluk bilinci içerisinde ve kamu yararı gözeterek yangın haberini aldığımız andan itibaren, hasarın büyümemesi için alınması gereken önlemleri almaya, enkazı kaldırmaya, hasar tespit çalışmalarına ve tamiratlara başlamıştık. Bilindiği üzere yangın sonrası ilk günlerden ön ekspertiz çalışmaları , enkazın kaldırılması, temizlik çalışmaları, birkısım tamirat boya işlerinin yapımı tamamlanarak servisler ve hastane, halkımızın hizmetine açılmıştı.

CORONA VİRÜSÜNE RAĞMEN

Ülkemizde meydana gelen Corona virüsü vakalarının ardından Bakanlar Kurulu'nun çalışma yasağı getirmesine rağmen, Sağlık Bakanlığı tarafından verilen özel izin ile çalılmalarımıza aralıksız devam etmekteyiz.
Şirketimiz Mapfee Sigorta, Planlama İnşaat Dairesi, Sağlık Bakanlığı yetkilileri, Hastahane Başhekimliği, İdare Amirliği, Mühendisleri, Teknik Ekipleri ve değerli iş ortaklarımız ve taşere ettiğimiz firmalar olan Chain Parts İnşaat Şti., Oşan Ltd, Ecopaint Ticaret Ltd , Capiton Construction, Dimililer Ltd, Armar Group, Orhan Karaahmetli, Güçveren Alüminyum LTD. İsmail Arar Ltd. şirketlerinin yöneticilerine ve çalışanlarına, virüs bulaşma riskine rağmen kamu yararı için can siperane aralıksız bir şekilde çalışarak, bu zor günlerde KKTC vatandaşlarının ihtiyaç duyduğu sağlık hizmetlerine en kısa sürede ulaşabilmeleri için gösterdikleri özveri ve duyarlılık için kamuoyu önünde teşekkür ederiz.
Bu zor günlerde gerek hastahane yangını tamir işlerinde gerekse dışarıda görevli olarak riskli şartlarda çalışanların ailelerinin evlatlarıyla ve yakınlarıyla gurur duymaları gerekir.

ÖNÜMÜZDEKİ 10 GÜNE KADAR HASTANE YÖNETİMİNE TESLİM ETMEYİ HEDEFLİYORUZ

Bilindiği üzere tamirat çalışmaları sırasında beklenmedik sıkıntılar yaşanması muhtemel olup, bir aksilik çıkmaması halinde, önümüzdeki 10 gün gibi kısa bir süre içinde, ayılma bölümü, ameliyathane, KVC , yeni anjiyo ve yoğun bakım bölümlerini tamiratlarnı bitirerek hastane yönetimine, temizliklerini, kontrollerini ve kurulumlarını yapmaları için teslim etmeyi hedeflemekteyiz.

MAPFREE SİGORTA DİREKTÖRLERİ ALİŞAN ŞAN VE ÖMER ŞAN AÇIKLAMALARI

Halkın, içinde bulunduğumuz bu zor günlerde birlik ve dayanışma içinde , sağduyulu , pozitif olmalarını ve yöneticilerin koyduğu kurallara uyarak, mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmamalarını vurgulayarak hepimizin ortak değeri olan ve şu anda en çok ihtiyaç duyulan Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanemizi en erken zamanda tüm faaliyetlerini yapacak duruma getirme çabası ve bilinci içinde hareket ettiğimizi bildirir , sağlık ve sihat temenni ederiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18