Kişiye özel yaşamı takıp takıştırıyoruz

Geri dönüşüm ile bir çok farklı şeyler elde etmek imkansız değildir. Bugün elinden hiç bir şey gelmez diye düşünerek geçirdiğin boşa zamanı tekrar gözden geçirerek keşke dediğimiz o kadar çok nedenler ortaya çıkıyor ki “keşke elimden gelse” dediğinizi duyar gibiyim.

Imkansızlıkların inancını önce kafanızdan atıp öğreten kişilerle birlikte biraz zaman geçirseniz doğada bulunan her şeyden geri dönüşüm elde edebiliriz. Motivasyon şart. Ve ben motive edildiğim zaman kendimi daha huzurlu hissettiğimi kendimde keşfettim. Hiç bir şeyim yok zihniyetimden çıkıp elimdekilerin yeniden yapılanması açısından özgüvenim arttı. Kendime geldim ve hayattan yönetilen olmaktansa ymönlendirebilen olmayı seçtim. Imkanlar insanın içindeki çevherinin ortaya çıkmasında önemli roller üstlenir.

Istemediklerinizden yeniden yaratım olabilir. Bu çirkindir, ben bunu giymem, yada evdeki atıkların yakılıp yok edilmesi taraftarıyken şimdi “ben bundan başka neler elde edebilirime yönelip kendimi geliştirdim.”

Hayaller alemimizdeki yaşamın anahtarına sahipken eksiğimiz yok, sadece var olanı nasıl kullanmamız gerektiğini bilememekten aciz duruma düşüyoruz. Her gün kendimde yeni bir şeyler keşfediyorum. Hep “dikiş makinem olsaydı neler yapmazdım” diye düşünürdüm. Oysa elindeki imkanını kullanmalı “eskiden dikiş makinesi mi vardı?” kendi kendimi motive ederken makine olmasını bekleyerek zamanımı boşa geçirmenin anlamı yoktu.

Bir yerde eskiyi bugüne taşımayı istemeyiz elbette. Yeni modern dünyaya adapte olmak isterken herşeyin hazır olması, makineleşmiş olduğundan ve daha iyi şartlarda yaşamayı seçerken kolaylıkla, bolluk içerisinde “neden bunu yapayım?” da diyebiliriz. En doğal zenginlik insanın içindeki o potansiyelini ortaya çıkartabilmesidir, hemde bugüne uyarlanmış modern şekilde tasarlanarak hazırlanmasındaki katkımız, yaşamın ve değerinin yeniden var oluşunu kutlarcasına…

Işte ben ve geri dönüşüm projelerimde “Yokluktan bolluğu yaratmak”tır... Geri dönüşüm insanın içindeki potansiyelini de artırarak duygu, düşünce, his, bakış açısını yaratıcılığa dönüştürerek neler elde edebileceğini görebilir. Bir çeşit terapi olarak düşünüp zihnimizi çalıştırdıkca ve elde olanlardan imkanlar yaratarak zenginleştirelim. Böylece içinizdeki o ikinci el sıfatından kurtulup herzaman “ilk”leri yaratma potansiyelinizi kazanmaya başlarsınız.

Yıllar öncesinden bende var olanın başkasında olmasını pek benimsemezdim. Nedeni ise her insan özeldir ve yeri, duruşu kendine hastır. Kimsenin kimseye benzemediğini veya benzemeye çalışmaması gerektiğini dile getirerek anlatmaya çalışırım. “Sende var” diye “bendede olacak” diyen bir kural yok! Onu yaratan sende var olamayan hayallerinden dolayı “copy pase” yapmaya çalışmandır.

Kendini özelleştirmelisin.

Imkansızlığı değiştiren olduğumuz için çevremizde buna itiraz edenler olacak!.

Başkaları senin hakkında konuşacaksa bundan daha mutluluk verici olamaz diye düşünebilirsiniz. Herkes herşeyi söylerken aslında gündemde olduğun için hakkında konuşulduğunu bil. Yapamayanlardır, sana ulaşamadıklarından konuşur. Hayattan bir kere olsun keyfini almayı öğretecek geri dönüşümlerin seni kendine getirecektir. Farklı olmak, sıradışı olmak için çaba sarf etmeden kolaylıkla iç güdüsel yaratıcılık potansiyelini ortaya koymanı geliştirerek değişimini elde etmeye başlarsın.

Mükemmelliyetcilik insanın ruhunda olduğundan her an her kelime ağzınızdan çıkabilir. Hayallere bizi götüren geminin kaptanlığını yaparken kontrolü kaybetmemeli. Farklı kimliklerle bir çok imkansızlığın yaratıcısı olabilirsiniz. Beceri, hüner, kabiliyet, potansiyel o yetenek kimsenin karşılık almadan elde ettiği ve çoğaltarak güçlenebildiği tek odağıdır.

Bende isterim ama olmuyor, uğraşıyorum, didiniyorum ancak istenildiği gibi yürümüyorsa değişen bakış açısı değil sadece. Hayallerin, imkansızlıklarınla seni sınamaya geçmiş demektir. Başkalarını mutlu etmek istediğin için mi? Yoksa kendini tatmin etmek istediğin için mi? Her bir inançların gün yüzüne çıkmasından elde edebileceklerinin değişimi ile farklı plan yapabilirsin. Geçmişte istediğim buydu olmuyorsa elimdekilerle ancak bunu yapabilirim diye düşünmeye başlarız. Hayata bakarken yansıyan herşeyden şimdiki konumunu değerlendirebilirsin. Ne demek istedim ve ne anladığın bundan dolayıdır. Ne anlattım, sen ne anlayıp aktardıkların da öyle!… sürekli yaratan yapımızla yaşama renk, ahenk, denge ve uyumu getirerek kişiye özel yaşamı takıp takıştırıyoruz.

YORUM EKLE

banner1

banner19

banner3

banner18