İnançlarının yeniden doğuşu

Empati yaparak gündemi değerlendirmeye başlamamıza neden olan beklentilerimizin pek parlak geçmemesindendi ve arzu ettiğimiz gibi gitmediğinde “nedeni sorgular, nasılları görmeye çalışırız.” Zihin sürekli hareket halinde tıpkı pazzıl oyunu gibi çalışarak dağınıklıkların arasından eşleştirmeye çalıştığımız eksik parçalar olduğunu düşünün.

Günü değerlendirdikçe daha çok enerjimizi diplere çekerek amacımıza bir yandan ulaşamamış olmanın verdiği stres, sıkıntı yada üzüntüsü tüm yapacaklarımızın gelecek hayallerimizin motivasyonunu düşürür. Anlık yaşam tarzımızla gün sonu yapılan değerlendirmelerdir bizi o moda sokan. Beklentilere cevap bulamadığımız zaman istemeden hayal kırıklıkları ile sıkışıp kalırız. Evdeki hesap çarşıya uymaz. Ne yaptıysak olmadığında doluyu alıp boşaltır. Boşu doldurarak değerlendirdiğimiz olumlu ve olumsuzluk ile ruhsal, zihinsel, algı nın açılıp kapanan kapılar ardında yapmamız gereken veya olmamız gereken kimliği bize sağlar.

Gün sonu değerlendirmesinde: Sorguladıkça enerjimizi düşürtmemenin öneminin farkındalığındamıyız acaba? Yaşamla dengeli olmak!.. hareket halinde boşa kürek çekmeden yarattıkça çoğalan motivasyonumuzda hep daha iyisini isteriz, isteyeceğiz de…!

motivemiz istediğimiz gibi, olumlu, mutlu, pozitif oldukça enerjinin denge ve uyumunun bilinci ile farkındalığımızla olmanın verdiği gücü temsil etmeye başlarız. Hayal kırıklığına mı uğradın?

Hiç bir şey yapmadan enerjinin düşmesi, eve geldiğin zaman kendini yorgun hissetmenin bir başka nedeni de hayal kırıklığındır. Istediğin gibi olmuyorsa, bir süre denediğin halde hayal kırıklığına uğramış, kendinden, zamanından, emeğinden çalarak gittiğin yerden mutlu ayrılmamışsan mutlaka bir de olumlu tarafından olaylara bakabilmeli. Eminim ki olumlu yönde düşündükçe faydalı, yararlı katkıları’da olmuştur...

İstemediğin halde değiştireceğin yol, seni daha başka deneyimlere sürükleyecek. Yeter ki yaptığından asla pes etme ve sabırla devam et!.. Hep daha iyisi için atacağın adımlarından emin olmalısın. Gelecek illa bir diğer kapının ardındaki deneyiminle farklı yüzünden sana geri yansıyabilir. Imkansızlığı aşarken “bu o kadar basit, bu kadar kolaymıydı?” diye düşüneceğin o gün yakındadır.

Sürekli farklı kulvarlarda yaşamı tadarak yaşarız. Deneyimlerinin dersin olarak düşünerek ilerlersen hayattan zarar görmeden keyifli, eğlenceye dönüşerek yarattıkça yaşadığının farkındalığında olursun. Sürükleyici akışta arayacağın bilinçaltında takıldığın, hatda imkansızlığına olan düşüncelerdeki yaratımlarındır.

Kimin için nasıl bir yargı, eleştiride bulunduğuna inanıp inanamamak arasında imkansızlıklar daha hızlı olmaya başlar.

Sorunlardan kaçarak imkansız olana rağmen yok gibi diye düşünüp kabuğuna yeniden girmek gereksiz. Bu kendi içine (hanene), yaşamının diğer ucunun kapalı olmamasına dikkat edebilmelisin.

Ayak bağı olan inançların bugün seni istemediğin bir neticeyi götürürken “dur” demeyi bilmelisin. Hissel olarak birden fazla duygulara takılıp gidemezsin, ama o: bu kadar değişimin içerisindeki tek insandır. Bu sende olabilirsin…

Her birimizin olgulaşma süreci farklıdır belki lakin değişiminle farkındalığının formülüdür de.

Inançların yoklandıkça emeline ulaşabilir olacağın zamanı takdir edilircesine hayattan bir bir yansımalarıyla alacaksın. O zaman senin sabrınla ölçülürken diğer yandan yaparak mutlu olduklarıondan asla pes etmeden devam etmendir.

Kendimi bildim bileli hayattan derslerimi alırken “iyikilerim” diye düşündüğüm her geçmişimle bugünümü kıyaslamıştım. Önceleri ilk başlarda bilinçli olmadığımdan sorun diye düşünerek devam etmez kapılarımı kapatarak başka ne yapabilirimin peşine düşüyordum. Oysa bugün anladım ki “yaparak mutlu olduğun her iş senin yapabileceğin en iyisi olması içindir yaşadığın tüm olumsuzluklar” da. Değerinin derinlerdeki yerine seni mıknatıs gibi çekerek uyanmanı sağlayan bugün motiveni düşürerek enerjini çalan nedendir... Olan olmayan her şeye teşekkür ederim. Beni önce silkeleyerek ardından mutlu, motive edecek olana yönlendiren yaşama şükürler olsun diye düşünebilirim. Farkındalığımızın farkındalığı her inançların yeniden doğuşudur.

YORUM EKLE

banner1

banner19

banner3

banner18