Herkes kendini yaşasın

yılların bir birini kovalamacaları arasında bazen kendmizi bu dünyaya sığdıramayız. Hayatın üzerimize geldiğinden yakınırken nereye gideceğimizi gelecekte bizi nelerin beklediğini iyi kötü zihnimizden geçirerek daha çok travmanın içerisine kendimizi iteriz. Ait olmadığını sandığın kendini enkaza kaldırıp “nedenleri sıralarsın”. Hayaller gerçek olsa diye düşüncelerimizde olumsuz, yargı, eleştirilerinle beslendikçe artık ona alışır ve kabul etmeye başlarsınız. Dönüpte geçmiş izlerinin seni nasıl etkilediğinden şikayet ederken hiç düşünemediğimiz bu bedenin direksyonunun elinde olduğudur. Eğer sen ben bilmem, yapamam, edemem diye düşünürsen o zaman yaşayacaklarından sen sorumlusun. Çünkü çğrenmek gibi bir gayredin olmadığındandır.

Ürkek tavırlarla ifade ettiğin korkuların, Geçmişinden gelen bir iz sürmüşsendir onlar. Lakin, hiç düşünmediğimiz bu sözlerin, ifadelerin, düşüncelerimizin nereye gideceğidir.

Zamanla değişiyorken hayatın içinde kendimi zamanda yolculuk yaıyormuşum gibi hissettim. Bir ordasın, bir şurada, bir burada… aslında herşeyin istek ve talebinle hareket ettiğini farketdiğinde değişenin sadece kendimiz olduğudur. Bırak da herkes kendini yaşasın!

Şimdi kendine bir bak! Kimim ve bu dünyadan ne isterim? Sorduğun soruların beklentisizce olmalıdır ve sadece kendine. Herşeyin bir ilizyon olduğunu düşün kendi yarattıklarından ibarettir. Beğenmediklerini değiştirmek elindeyse neden bunu yapmayıp içinde kendini hapsediyor ve ilerleyemiyorsun. Ben bunu istemem diyebilmek. Hayır ben bunu isterim bu olsun demek zor mu? Belki kendini kabulleninceye kadar öyleydi ama şimdik artık zamanla birlikte kendin de değişimin içindesin. Akışta yolunu bulmak istediğinden eminim bende öyle!

Sen düz giderken başkaları ters yönden olduğunu düşündüğün kendinin düzü olduğunun farkındamısın. Sen kendi yolunda sadece kendine giden yolun içerisindesin başkası da öyle. Mıknatıs gibi çekiyorsun zamanı ve o zamanla danışıklı, dövüşlü değil de seçimlerinleb ilerliyor hedefine yol alıyorsun. Düşüncelerinde olumsuz değerlendirmeler yada bırakmadığın birikimlerini terketmenin aklından gelip geçen ve zihninin ürettikleri sana ait olamaz. Hiç bir nedensizliğin kurbanı olmayıp akışa güven. Bir başkasının enerjisinde kapılıp gidersen sürekli aklında, zihninde, duygu, düşünce, fikirlerinde de o olacak. Amaçsız dengesizce ilerledikçe baş dönmeleri, mide bulandıran olaylar ve strese bağlı kronik depresif sancılı düello içinde ayak bağı olarak yarattıklarınla kavga eder bulursun kendini.

Zamanda yolculuk yaparak bugünden sonrasına uyanarak gün yirmi dört saate bölünmüş gece ve gündüz. Sıcak ve soğuk… negatif ve pozitif ilişkiler içerisindeyiz. Yansıyan her şeyin ilişkisini yaşadığına dayalı ne diyebiliriz? Sadece tek düze bir ilişkiye odaklı olmadığına göre değişmesini talep ettiklerinden derslerini alıyor ve istemediğini bırakarak elde ettiğin kazancını görebilirsin. Günün sonu her zaman birikimler kazandırıyor bize. Ve, bu kazançla çoğaltarak ilerleriz. Takıldığın her ne ise durağan olana karşı bağımlılık mı yaptın? O halde sen değişeceksin. O zaten orda sen örneğin paranın neresine takılıp kaldın. Bir ucundan tutuyor, çekiyorsun üzerine ve bir anda yine başladığın yere mi geliyorsun? Para bana gelmez! Iptal bu düşünce

 1. sana ait değildir. 

2. kabullenemediğin varlığındır.

 3. kişiselleştiremediğin dünyandır.

 4. sadece kendi oyununu oynamalısın. 

5. istersen senindir, istemediğin için sana gelmiyor. "Ama ben isterim isterim fakat bana gelmez." Altında yatan birden fazla korku inançların oldumu, olacağına inansanız imkansız olur. Para ile satın alabileceklerini hak ediyorsan zaten senindir. Istemediğin için alamadığın gerçeğindir. Bunu ben alamam bana yakışmaz. Yada bu arabayı alırsam bizim yollar bozuk parama yazıktır. Veya herkes ne diyecek diye düşünsen kendinden çok başkalarının me diyecekleri ile yaşadığın içindir. Bugün kendini yaşa ve dilediklerini hak et. “Her neye sahip olursam hak ediyorum” de. "Ben bunu isterim bu benimdir" diye düşün. Zihnindeki karışıklıkları susturmanın yolu ise olan olmayana teşekkür et. Iyiki bende bu duyguyu tetikledin ve bende farkına vardım. Iyiki beni uyardın teşekkür ederim. Bundan daha iyi nasıl olur?

Işte bu!…

YORUM EKLE

banner1

banner19

banner3

banner18