Her ne yaparsan kendini kendinde yoklarsın

Sadeleşmiş, pratik, kolay çözümlerle hayatımıza bir zamanlardan sonra daha kolay yön verebilmeliyiz. Geçmişten bugüne birikimleri tekrar gözden geçirdikçe “şimdiki aklımla olsaydım o zamanı bugün farklı değerlendirirdim” diyebiliriz. Sorumluluklarımızı gün geçtikçe çoğalttığımız doğrudur, nedeni ise: Daha çok neler yapabileceğimizi kendimize ıspatlamaktır. Başkası için değilde kendimiz için bugün yaşamaya karar verdiğimiz dönemdeyiz ve bundan sonraki günlerimizi daha farklı gözle bakıp değerlendirdiğimiz gibi o zamanlardan derslerimizi alarak “iyiki” de yaşamışız diye düşünerek minnet duygumuzu yüceltikçe içe yönelmeye başlar ve sürekli hayatla bağlarımızı güçlendirerek önce kendimizi motive edecek, mutlu, olumlu, pozitif duygumuzla bütünleşerek sadece hayallerimize uzanan yolculuğumuzda bize eşlik edecek olanlarla yürümeyi seçer ve hayallermizde besledikçe gerçekleştirdikçe mucizelerimizi görebiliriz.

Bazen küçük bir mucizemizin başkalarından kaynaklı olduğunu sanırız. Oysa bu sadece sana aittir ve o duygumuza neden olan kişi veya kişilerin sadece rolü gereği sebep olmuştur. Yinede var olan her şeye teşekkür ederiz.

Her ne yaparsak kendimizde kendimizi yoklarız. Her yönden hayallerimize göre yaşarmışız meğer. Yıllar gelip geçerken sanki okuldayız ve hiç birmeyen sınavlarla bir yanımız sürekli algılar, anlamaya çalışır, aktararak öğreten öğrenci yada tam tersi öğrenci olup öğreniriz.

Sırların içerisindeki gizemli dünyamızın her bir parçası tıpkı parçalara ayrılmış gezegenin birleşmesi sonucu ortaya çıkacak denge kanunlarını da beraberinde bize öğreten dünya üzerindeki yaşama tutunmaya çalışırız.

Sen kendini bildikçe çevrenin de kendini toparlaması sonucu oluşarak genişlemeye başlayan kendin gibi olan insanları hayatında toplamaya başlarsınız.

Her birimizin kendi frekansları ile alma verme dengesinin tam anlamı ile temelinden başlayarak irdelendikçe ortaya bilinmeyen yönlerimizi keşfederek yaşarız.

Düşüncelerin ayrı, görüşlerin, fikirlerin derken hiç bir kimse kendine her zaman yön veremez. Kendini biraz olsun tanımaya başlamışsınızdır.

Ruh bir enerjidir. Somuttur, göremediklerinizdir elbette ama hissederek onu hislerinizle var edersiniz... “Duygularımızın her ruh parçaçıklarını şimdi şu anda bedenime çağırıyorum. Hangi yaşam zaman veya mekanlardan bilerek bilmeyerek başkaların kalıplarını, inançlarını toplamışsam teşekkür ederim, yakıp yıkıp yaratımını iptal ediyorum” deriz…

Beden bir varlıktır ve onun sahibi ruhumuz ise duygu, düşünce, algılarımızın kaynağının kendisidir. Her bir parçalarımızın enerjisi ile donanumlıyız ve her birinin de ayrı frekansları taşıdığından yaşamımızı nasıl bakıp görürsek o şekilde sana bana hizmet edecek olanın O’ olduğudur.

İçsel duygularınızı yoklamalısınız. Bu geçmişten gelen ve bugün dahi kahbullenilmemiş olan derslerinizdir. Neden ayni yerde saymakla kendi geleceğinizi engelliyorsunuz? Geleceğin sana katacağı onca güzellikler varken his olarak, duyularının aktifleşmesi özdeki ruhunun sendeki değerinle alakalıdır.

Mesela: duygularımdaki Zaman: hergün için değişir ve her yönden bana, sana, bize ders, ayna olurken kendini kendinde yoklamaya başlarsın. Farklı algı ve değerlendirmeler her birimizi başka bir aleme hayatın içine doğru yönlendirirken sanki de görev dağılımı gibi disiplinli bir şekilde yapmamız gereken seçimlerimizde en iyisi olmak içindir. Insan olmak en zor sınavımızdır. Disiplinli bir şekide olduk mu bilinç altımızda olan ile yarattıklarımızı yaşadığımız seçimlerimizleyiz. Olmayan ise sırası geldikçe deneyimleyeceklerimizdir. Bu nedenle kimseye gülme, dalga geçme, yargılama, eleştirmemeli ki o zamanı biz de deneyimlerken sen kime ne yapmışsan “şimdi” de ayni beklenti içinde karşılığını göreceğin O’ olacak.

Hiç bir şey için geç değildir. Bilinçli bir toplumdan önce bilinçli bir kişi olmanın formülü ile hızlı olumlu sonuçlar geliştirerek hızlıca geçmişi değiştiremez ama şimdide farkındalıklı, bilinçli kimliğinize sahip hareket edebilirsiniz. Çevrenizde olup bitenler her yönden size farkındalık getirmeye devam edecek. Sen ilerlerken kabullendiğin geçmişinin tekrarları ile bu ke daha başka gözle görüp değerlendirdiğin için eski sen ile şimdikinin arasındaki değşikliği hissedeceksin. Zaman olgunlaşmamız için gerekli tüm donanımları bir araya getirerek bize uykuda olan benliğimize küçük sinyaller yollarken sinir uçlarımıza kadar ulaşır. Öyle bir anda yıkıma gider ve yeniden yapılandırarak sabrımız ile sınanırız. Bundan daha iyi başka neler mümkündür? Yaşadığımız her şey olumlu olumsuz farketmez iyiki oldu diye değerlendirmeye başladım. Hiç bir şeyin nedensiz olmaması hayatımızın değişimi içindir...

HAYALLERİN İÇİNDE HAYATA TUTUNAN BİR BEN VARSA BİR DE BENDEN BAŞKA BU BEDENE SAHİP HÜCRELERİM VE ENERJİSEL YAŞAM DESTEK ÜNİTESİ İLEYİZ….

YORUM EKLE

banner1

banner19

banner3

banner18