Hayatta özgür ve bağımsız olmak

Sağlam temeller üzerine kurulmuş yaşantınızı bozabilecek herşeyden kendinizi sakınarak yaşamaya gayret edersiniz. Güzellik ve çirkinlik kavramı nedir size göre? Her insanın görüşü de algısıda kendine göre güzellikleri ile olması gerekenle donanımlı olduğundan bakıp ne gördükleri kendine hastır. Bu değerlendirmelerden sonra yaşantıların kişisel doğruları üzerine kurulmuş olduğunu görebilirsiniz. Kimseyi tercihlerinden dolayı, seçimleri ile yargılayamazsınız. Her insanın kendince kelimelerinin ardına saklanmış nedenleri vardır dile getiremediği.

Görünenlerin ardında yatan nedenlerin gizemlerine uyandırılırız oysa her gün bir başka deneyim yaşarız ve değiştirilen bilinçaltımızdaki frekanslarla kendimize yeni bir gün yaratmış oluruz.

Hayata bağlılığımızın ardında saklı olan, geçmiş inançların temelinden başlayarak bizi olgunlaştırmaya yetecek duyulara hapsedilen başka nedenlerimizleyiz.

Bu nedenle, kendimizi bağımsız kılarak yapabileceklerimizle kanıtladıkça güven duygumuz kabaracak. Mesela: “kendi kendime yapmak, başarmak isterim” arzumuz daima olur. “Kendi paramla satın almak isterim, ben kazanacağım, kimseden bir şey istemem” gibi düşünceler zihnimizde gelişmeye başlar. Bu bize nereden gelir? Ve neden o inanca kapılırız?

(Bilinçaltındaki sınırlardan kendini kurtarabilirsen elindeki imkansızlıklarınla çaresizliğe girmez daha çok neler yapabileceğinin düşünceleri içine girersin. Arayışta yapabileceklerimiz ile özgven kazanmak sanki dünyayı satın alabileceğiz hissi ile değişiriz.)

Her birimizin kendi içinde yer eden bağımlılıktan kurtularak özgürlüğe geçişin başka bir temel ögesidir. Öncelikle kendmizi şimdiden soyutlamaya çalışarak bağımsız olduğumuz zaman hissettiğimiz duygu ile daha başka neler başarabileceğimizi kanıtlamaktır. Kazandıkça çoğalan başarı portvöyümüzün yine değer ve önemli olduğumuz kavramından kazandıkça yapabileceklerimizi hatda yapılanların karşılığını fazlasıyla vermek, paylaşmak da gelir.

Özgürleştikçe hayallerimize kazandıkça daha hızlı ulaşabileceğimizi hedefleriz. Her gün uyanırken yapabildiklerimizle huzuru yakalamaya hatda daha çok birikimlerle disiplini, dengeyi, değerimizi yaklamaya en önemli özgüven gücümüz ile hayatla olan bağımızın güçlü sağlam temelleri üzerine en iyisini yapabilme arzumuzla hep daha fazlasına işleyen zihnimizi kazanmaya başlarız. Bir kez tadına bakıldımı bırakılması zor olur ve her zaman o başarının hislerimizde bizi besler olmasından daha güçlü oluruz.

Verici olmayı bilemeyen almayı bilemeyendir… ( ardındaki nedenleri yoklamalı. Mesela: kazandıkça kaybetmiş ise, zorluklardan gücün çıkmışsa, hayattan hep kazık yemişse vs… ama unutmamalı ki onunda ardındaki nedenleri vardır. Savunduğu sadece bunlarla yetinerek tesellisi sınırlarıdır) Tüm yaşamımızla alakalıdır ama en önemkliside yarattıklarınızın kaynağı zihnini kullanarak harekete geçirebilirsen sana daha fazlası geleceğini gördükçe etrafındaki kişilerle bilgilerini en büyük zenginliğin donanımlı olduğun hayatınla alakalıdır. Her yönden kendinizi sosyalleştirebildikçe çevreniz genişler ve en çok kimden size nasıl katkı olabileceğini o zaman karşılıklı alış verişlerinizde daha çok anlarsınız.

Para sadece bir enerjidir. Her şeyin bir bedeli varsa onun da karşılığını vermek içindir. Böylece karşılıklı alıp vermelerinizde bedeli her ne ise onu belirleyebileceğiniz hak ettiğinizin karşılığına emeğiniz ile birlikte alır ve vereceksiniz…

Zamanla nasıl işlediğini izleyerek anlamını algılarsınız. Bu kez gücün esiri değil de kazançlı toplulukla birlik içinde yürümeyi öğrenirsiniz.

Her günümüz ayni değildir. Her güne özel değerin artısı ve karşılığında verdiği, bıraktığı bilgi ile daha farklı dünyaya uyanırsınız. Monotonluğu yaratan zihin yapınızı değiştirebilirsiniz. Her gün ayni işi yapıyor olmak ile severek yapmak arasındaki farkın farklılığı var.

Severek yapılan her iş her gün en güzel yaratımları size getirmeye ve daha fazlasını kazandırmaya başlar.

Güzel bakıp güzel görmeye başlarken kusurların değiştiğini, izleyerek daha iyisi ile geniş açıdan yaşamınıza bakmaya başlarsınız…

kimin için değil de kendiniz için atacağınız her adımlarınızda kendi hayata olan bakış açılarınızla temelinizi sağlamlaştımaya başlarsınız. Dünyaya gelirken Atalarımızın himayesindeyiz ve bir yerden sonra bağımlılık, özgürlük çanları bizim için çalmaya başlarken bu hangi yaş, zaman veya neden olan sebebler olsada olumlu olumsuz etkilediğinden başka bir kaynağa bizi sürüklemeye yeter. Günün sonunda bilinçli, farkındalıklı oldukça değerin ön planda olduğu bu dünyaya güzel bakıp görebildiğimiz müddetçe her kapının bizi ayni yere sürükleyeceğidir. Ardındaki nedenler bilinçaltımızdaki kontrol değerleridir. Bu bize ait olan değildir. Lakin her güç! zamanı gelmeden bağımsız özgür olma dürtülerine sahip değilsek, değişik düşünce inançları ile bizi o enerji içine çeker yada itecektir.

Psikolojit, travmaların yaşantımızın önünde durmasına izin vermeyelim. Bugün biraz farkındalık yakalamışsak bunun tek bir nedeni olur o da ardında yatan ve neden olan sebeplerin boşuna olmadığıdır…

YORUM EKLE

banner1

banner19

banner3

banner18