Kategoriler

Polis'ten darp açıklaması: İddialar araştırılacak

Polis Genel Müdürlüğü yabancı uyruklu iki kadının polis tarafından darp edildiğine ilişkin iddialara yönelik açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

Bazı basın yayın organlarında, ülkemizde öğrenci olarak bulunan iki kadın şahsın, Lefkoşa Dereboyu’nda taksi bekledikleri sırada polis tarafından zorla polis aracına bindirildikleri ve götürüldükleri polis merkezinde görevli polisler tarafından darp edildikleri yönünde iddialar yer almaktadır.

24.06.2020 tarihinde, saat 00:30 sıralarında, Lefkoşa’da Mehmet Akif Caddesi üzerinde, aşırı derecede alkol tesiri altında oldukları gözlenen ve isimlerinin sonradan Furqan Abdi MOALİM (K-22) ve Nadifo Abdi Moallim ELMI (K-22) olduğu öğrenilen Somali uyruklu iki kadın şahıs, “sarhoşluk ve rahatsızlık” suçları ile ilgili olarak suç üstü tespit edilip tutuklanmışlar ve ileri işlem için polis merkezine celp edilerek işlemlerinin tamamlanmasını müteakip, ileride mahkemeye sevk edilmek üzere serbest bırakılmışlardır.    

Serbest bırakılmalarının ardından, olaydan on yedi gün sonra, 10.07.2020 tarihinde polise gelerek ifade veren Nadifo Abdi Moallim Elmi, olay gecesi, olay yerine gelen polis ekibi tarafından kendisine ve kardeşine kuvvet kullanılarak zorla arabaya bindirildiklerini ve götürüldükleri polis merkezinde görevli polisler tarafından darp edildikleri iddiasında bulunmuş ve söz konusu polisler aleyhinde şikayetçi olmuştur.

Bahse konu iddialar ile ilgili olarak polis tarafından soruşturma başlatılmış olup, soruşturmanın Başsavcılık (Hukuk Dairesi) nezdinde yürütülmesi için gerekli girişimde bulunulmuştur. 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
KKTC
26 Kez Görüntülendi.
Naim cinayetinin zanlısı tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderildi
KKTC
38 Kez Görüntülendi.
İngiltere'den gelenlere ev karantinası
KKTC
21 Kez Görüntülendi.
KTSO: Bugüne Kadar Gördüğümüz En Tutarsız Hükümetlerden Biri...
Dünya
30 Kez Görüntülendi.
ABD polisinden 8 yaşındaki engelli çocuğa ters kelepçe
Türkiye
68 Kez Görüntülendi.
Özel tekneye Yunan ateşi iddiası: 2 Türk yaralandı
Sağlık
15 Kez Görüntülendi.
Bakan Pilli, Güzelyurt Hastanesi’nin tamamlanması için 2021 yılına işaret etti
KKTC
13 Kez Görüntülendi.
Seçim yasakları yarın başlıyor
Eğitim
38 Kez Görüntülendi.
Ovalı, “Pilotaj Eğitimi, Geleceğe Yapılan En Mantıklı Yatırımdır”
KKTC
48 Kez Görüntülendi.
Özgürgün’ün istifa dilekçesi Mecliste okundu
KKTC
83 Kez Görüntülendi.
Akıncı: “Uluslararası toplumun tüm platformlarında Kıbrıslı Türkler hakkı olanı elde edecek”