Kategoriler

7 sene önce tecavüze yeltenmişti! Cezası bugün açıklandı

Lefkoşa Dumlupınar’da 12 Mayıs 2013 tarihinde saat 20.00’de 50 yaşındaki isminin baş harfleri S.A’nın evine zorla girip, elleri ile vücudunun çeşitli yerlerine vurup darp ettikten sonra rızası olmadan yatak odasına götürüp, elbiselerini zorla çıkarıp, fotoğraflarını çekip, ırzına geçmeye teşebbüs ettiği gerekçesiyle yargılanan ve suçlamaları reddeden Cemal Uçar, 7 davadan da suçlu bulunup, 30 ay hapis cezası aldı.

Lefkoşa Ağır Ceza mahkemesini oluşturan Başkan Nüvit Gazi, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip ve Yargıç Umut İnan’ın huzurunda kararı açıklanan davada kararı Yargıç Kâtip açıkladı. Kâtip,  tüm şahadete değinerek, sanığı Irza geçmeye teşebbüs, Kasti hasar, ciddi darp, Şiddet kullanma tehdidi, cinsel saldırı, mülke tecavüz ve darp suçlarından suçlu bulup, mahkûm ettiklerini açıklamıştı.

Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip, sanığın işlediği suçların ciddiyet ve vahametine vurgu yaptı. Kâtip, sanığın işlediği ırza geçmeye teşebbüs suçunun 10 yıla kadar hapis cezası öngören ve cinsel dokunulmazlığı ihlal eden suçlardan olduğunun altını çizdi. Kâtip, sanığın işlediği suçların ciddiyetine vurgu yapıp, bu tür suçları işleme ve işleme eğiliminde olanlara karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğini belirtti. Kâtip, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, sanığa oybirliği ile 30 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
KKTC
51 Kez Görüntülendi.
Yurt dışından gelenler Colony’de karantinada
KKTC
14 Kez Görüntülendi.
Cumhurbaşkanı Akıncı’dan Mesafeyi Koruma Ve Dikkatli Davranma Çağrısı
KKTC
30 Kez Görüntülendi.
LAÜ ve Telsim İşbirliğinde LAÜ Öğrencilerine İnternet Desteği
KKTC
40 Kez Görüntülendi.
Bir grup Kıbrıslı Türk öğrenci daha adaya dönüyor
KKTC
21 Kez Görüntülendi.
İhlallerin önü kesilemiyor
KKTC
54 Kez Görüntülendi.
Hastaneden Haber Var : "Asılsız haberlere İTİBAR ETMEYİN lütfen"
KKTC
216 Kez Görüntülendi.
Meslek liseleri maske üretimine başladı
KKTC
405 Kez Görüntülendi.
KIB-TEK’ten gecikme zammı ve indirim uygulamasıyla ilgili açıklama...
Türkiye
426 Kez Görüntülendi.
Mahkeme acımadı!
KKTC
172 Kez Görüntülendi.
İki doktorun bir tanesi pozitif çıktı, PCR testi bekleniyor