Kategoriler

Tecavüz ile suçlanan adam suçsuz çıktı

Lapta’da 72 yaşındaki bir kadına tecavüz ettiği suçlamasıyla 4 Mart’ta gözaltına alınarak cezaevine gönderilen ve suçsuzluğu ortaya çıkan E.K. dün serbest bırakıldı.

Lapta’da ikamet eden 72 yaşındaki B.B.’ye tecavüz ettiği DNA sonuçlarıyla ortaya çıkarak tutuklanan İ.S.’nin tutukluluk süresi devam ederken, suçla bağlantılı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınarak cezaevine gönderilen ve Ağır Ceza’da davası görülen E.K. serbest kaldı.

Lapta’da 3 Mart 2019 tarihinde, saat 19.00 sıralarında Lantano Sokak üzerinde ikamet eden 72 yaşındaki B.B.’nin ikametgâhına giren faili meçhul bir erkek şahıs, müştekinin elini ve ayağını bağladıktan sonra tecavüz etmişti. Söz konusu kişi daha sonra müştekinin yüzüne tokat atıp, 300 TL nakit para ile bankamatik kartını ve şifresinin alarak evden ayrılmıştı.

SPERM ÖRNEKLERİ İ.S.’YE AİT ÇIKTI

B.B.’nin şikâyeti üzerine meseleyle ilgili olarak şüpheli görülen E.K. 4 Mart’ta tutuklanmıştı. E.K., soruşturmanın ardından tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderilmişti.

Polis, olay yerinden alınan sperm örneklerini Türkiye Cumhuriyeti Kriminal Polis Laboratuvarı’na göndermişti. 3 Eylül’de laboratuvardan gelen DNA raporunda, sperm örneklerinin 2012 yılında silahlı soygun suçu işleyen zanlı İ.Ş.’ye ait olduğu ortaya çıkmıştı. İ.Ş., 4 Eylül’de tutuklanıp mahkemeye çıkarılmıştı. Ortaya çıkan durum üzerine tutuklu bulunan E.K., yapılan işlemlerin ardından serbest kaldı.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Türkiye
94 Kez Görüntülendi.
İdlib'de 2 asker şehit
KKTC
35 Kez Görüntülendi.
Onurhan "İddialar külliyen yalan"
KKTC
56 Kez Görüntülendi.
Atakan: “Direkt uçuşların başlaması imkansız değil, Londra’ya uçuşları bağlama aşamasındayız”
KKTC
48 Kez Görüntülendi.
Sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlar geliyor
KKTC
22 Kez Görüntülendi.
Sucuoğlu: Yerel İstihdama Destek Projesi için başvuru süreci başlıyor
KKTC
33 Kez Görüntülendi.
“Asgari ücret 3 bin 900 TL olmalı”
KKTC
273 Kez Görüntülendi.
Polis Memurlarına Hakaret Yağdırdı
KKTC
305 Kez Görüntülendi.
Ambulansla Güney Kıbrıs'taki hastaneye sevk edildi
Teknoloji
76 Kez Görüntülendi.
‘Kopyala-yapıştır’ın babası hayatını kaybetti
Sağlık
111 Kez Görüntülendi.
Doğal Eczane