Kategoriler

Polis, Allahkerim'in kendi kendine ateş ettiği ihtimali üzerinde duruyor

İskele’de önceki akşam 21:30 sıralarında 41 yaşındaki Soykan Allahkerim’in sol kolundan silahla vurulması olayı belirsizliğini koruyor.

İskele Polis Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri silahlı saldırı ile ilgili geniş çaplı soruşturma yürütürken, vurulmasının ardından aracı ile İskele Sağlık Ocağı’na giderek yardım isteyen Allahkerim’in tutarsız ifadeleri olduğu öğrenildi.

Yakın mesafeden sol kolu pazu kısmından vurulduğu olay ilgili polise olayı aydınlatıcı ifade vermediği gibi, tabancadan çıkan boş kovan da Allahkerim’in kullanımındaki ZMV 887 plakalı araçta bulundu. Tutarsız ifadeler nedeni ile polis bir yandan olayın faillerini araştırırken, polisin Allahkerim’in kendi kendini vurduğu ihtimali hakkında güçlü şüpheleri bulunuyor.

BOŞ KOVAN ALLAHKERİM’İN ARACINDAN ÇIKTI

Soykan Allahkerim’in Granel yolu olarak bilinen İskele girişindeki yol üzerinde vurulması olayı ile ilk andan geniş çaplı ve titiz bir soruşturma yürüten polis ekipleri, Allahkerim’in seyir halinde olduğu sırada uğradığı iddia edilen silahlı saldırı sonrasında kullanımındaki ZMV 887 plakalı kiralık araçta detaylı bir incelemede bulundu. Polis Allahkerim’in yakın mesafeden tek el ateş edilmesi sonucu sol kol pazu kısmından yaralandığını belirlerken, 1 adet boş kovan da Allahkerim’in kontrolündeki kiralık araç içerisinde bulunarak emare alındı.

Yaralanmasının sonrasında İskele Sağlık Ocağı’nın ardından Mağusa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Soykan Allahkerim’in burada polis ekipleri tarafından olayın aydınlatılması yönünde sorgulanırken, Allahkerim’in polise tutarsız ve çelişkili ifadelerde bulunduğu öğrenildi. Yakın mesafeden açılan ateş sonucu yaralanan Allahkerim’in ilk etapta seyir halinde olduğu sırada önünün kesildiği ve faillerin 3 kişi olduğu yönünde ifade verdiği, bu ifadesine ek olarak ise gözüne ışık vurduğu için net olarak bir şey göremediği beyanlarında bulunduğu öğrenildi.

POLİS HER İHTİMALİ DEĞERLENDİRİYOR

Bölgede huzursuzluk yaratan olay ile ilgili polis ekipleri suçun açığa çıkması ve faillerin yakalanması için geniş çaplı soruşturma yürütüyor.

Bölge halkından edinilen bilgiye göre Allahkerim’in tefecilik yaptığı öğrenilirken,  Allahkerim’in aynı zamanda belediye çalışanı olduğu öğrenildi. Polisin soruşturması kapsamında bölgedeki güvenlik kameralarını mercek altına aldığı öğrenilirken, olayda kullanılan silahın kayıp olması nedeni ile de yürütülen soruşturma kapsamında dün İskele’de şüphe üzerine bazı ikametgahlarda Bomba İmha Uzmanları kontrolündeki Ateşli Silah ve Patlayıcı Madde Dedektör Köpekleri ile aramalar yapıldı. Polis, Allahkerim’in ifadeleri ve yürüttüğü soruşturma ile olayın fail ve faillerinin izini sürerken, her ihtimalin değerlendirildiği olay ile ilgili Allahkerim’in kendi kendini vurmuş olabileceği yönünde de soruşturma yürütülüyor.

KAYNAK:KIBRIS POSTASI

Yorumlar

Daha Fazla Haber
KKTC
27 Kez Görüntülendi.
Özersay New York'a gidiyor
KKTC
166 Kez Görüntülendi.
“Mali kaynak KKTC hesabına yatırıldı”
KKTC
91 Kez Görüntülendi.
Türkiye Milli Eğitim Bakanı Selçuk İle Çavuşoğlu İlahiyat Kolejini Ziyaret Etti
KKTC
47 Kez Görüntülendi.
Kıbrıs'ta Son Söz Paneli'nde çok net mesajlar verildi
KKTC
807 Kez Görüntülendi.
Vatandaş İsyan Ediyor
KKTC
1230 Kez Görüntülendi.
Yakalanmasaydı sofralara gelecekti
KKTC
289 Kez Görüntülendi.
Haspolat'ta korkutan kaza
Spor
339 Kez Görüntülendi.
Demir Yumruk ringe çıkacak
Spor
275 Kez Görüntülendi.
Türk futbolunun kara gecesi
KKTC
585 Kez Görüntülendi.
Bakan Selçuk yaptığı davranış ile duygulandırdı: Şehit öğretmen Aybüke için Mağusa Limanı'na karanfil bıraktı