Kategoriler

Çete sanıkları hakim huzuruna çıkarıldı

Lefke’de yeni bir çete türedi. 5 kişi, Y.Ö. isimli bir şahsı şiddet tehdidiyle Bağlıköy’de ıssız bir yere götürdü ve ciddi şekilde darp etti. Zanlılardan 2’si tutuklandı, 3’ü ise yurt dışına kaçtı

Lefke’de çete oluşturan 5 kişi, Y.Ö. isimli bir kişiyi evinden alıp ‘sorgulamak’ maksadıyla Bağlıköy’de ıssız bir yere götürüp ciddi şekilde darp etti. Zanlılar, Cemal Murat Dülger, Saffet Buğra Erdemli ve Emin Batuhan Cankurt yurt dışına kaçtı, Yakup Yılmaz ve Mücahit Gencer ise tutuklandı. Mahkemede söz hakkı verilen zanlıların “Bu konuyla ilgili kendimizi bir anda ekibin içinde bulduk” demesi, dikkat çekti.

Lefke’de 5 kişiden oluşan bir çete, adam kaçırıp, ıssız bir yere götürdü ve şahsı ciddi şekilde darp etti. Cemal Murat Dülger, Yakup Yılmaz, Mücahit Gencer, Saffet Buğra Erdemli ve Emin Batuhan Cankurt’un Y.Ö. isimli şahsı, iradesi dışında alıkoyarak Bağlıköy’deki bir restoranın batısında bulunan toprak yola götürüp, dövdü. “Zorla insan kaçırma”, “şiddet tehdidi”, “ciddi darp ve darp” suçlarını işleyen zanlılardan Yakup Yılmaz ve Mücahit Gencer, Gemikonağı’nda tespit edilerek gözaltına alındı. Polis tarafından aranan diğer 3 zanlının ise, yurt dışına kaçtığı tespit edildi. İki zanlı dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Füsun Cemaller’in huzuruna çıkarıldı ve haklarında üçer gün tutukluluk emri alındı. Yargıcın söz hakkı vermesi üzerine zanlıların “Bu konuyla ilgili kendimizi bir anda ekibin içinde bulduk” demesi, dikkat çekti.

Kıbrıs Gazetesi

Yorumlar

Daha Fazla Haber
KKTC
27 Kez Görüntülendi.
Özersay New York'a gidiyor
KKTC
166 Kez Görüntülendi.
“Mali kaynak KKTC hesabına yatırıldı”
KKTC
90 Kez Görüntülendi.
Türkiye Milli Eğitim Bakanı Selçuk İle Çavuşoğlu İlahiyat Kolejini Ziyaret Etti
KKTC
46 Kez Görüntülendi.
Kıbrıs'ta Son Söz Paneli'nde çok net mesajlar verildi
KKTC
804 Kez Görüntülendi.
Vatandaş İsyan Ediyor
KKTC
1227 Kez Görüntülendi.
Yakalanmasaydı sofralara gelecekti
KKTC
289 Kez Görüntülendi.
Haspolat'ta korkutan kaza
Spor
339 Kez Görüntülendi.
Demir Yumruk ringe çıkacak
Spor
275 Kez Görüntülendi.
Türk futbolunun kara gecesi
KKTC
585 Kez Görüntülendi.
Bakan Selçuk yaptığı davranış ile duygulandırdı: Şehit öğretmen Aybüke için Mağusa Limanı'na karanfil bıraktı