Kategoriler

“Sivrisinekler Vatandaşı Canından Bezdirdi”

Lefkoşa’da adeta devasa boyutlara ulaşan sivrisinekler vatandaşı canından bezdirdi. Haberal Kıbrıslı Gazetesi sokağa çıktı vatandaşa önüne bir türlü geçilemeyen sivrisinek saldırılarını sordu. Vücutlarında yaraların meydana geldiğini belirten sivrisinek mağdurları bir an çözüm bulunmasını istedi.

Lefkoşa’da adeta devasa boyutlara ulaşan sivrisinekler vatandaşı canından bezdirdi. Haberal Kıbrıslı Gazetesi sokağa çıktı vatandaşa önüne bir türlü geçilemeyen sivrisinek saldırılarını sordu. Vücutlarında yaraların meydana geldiğini belirten sivrisinek mağdurları bir an çözüm bulunmasını istedi.

Turgay Derya 60 Yaşında

Ben Hamitköy bölgesinde yaşıyorum inanılmaz derecede çok büyük sinekler var ve o sineklere ne kadar sinek ilacı sıksak da hiçbir şekilde fayda etmiyor. Ayrıca sinek ilaçları evde sabaha kadar her yere koyuyoruz üstümüze sıkıyoruz ama hiçbir türlü faydası yok. Hep sabah kalktığımızda üzerimiz püfür püfür sinek ilacı kokuyor. Her yerimizi sinek ısırıyor ve kaşıdığımızda da mosmor oluyor. Çok şikayetçiyiz normalde gelip ilaçladık dediler ama ilaçlama buysa hiç bilmiyorum. Artık vücudumuzda yaralar oluştu yaralar morarmaya da başladı. Çok kötü her şey ve korkuyoruz iki tane küçük torunum var biri 6 yaşında biri 3 yaşında ve onların da Allah korusun hasta olmalarından korkuyorum

Saliha Tekil 65 Yaşında

Ben Küçük Kaymaklı bölgesinde oturan bir vatandaşım her vatandaşı olduğu gibi beni de sivrisinekler rahatsız ediyor. Ancak Lefkoşa Türk Belediyesi’nin hemen hemen her akşam sivrisinek ilaçlama araçları geçiyor.  Bu aslında bir nebze de olsa bu sivrisinekleri kökünden kurtulmasına tam olarak olanak vermese de en azından iyi bir hizmet olduğunu düşünüyorum. Sivrisinekler özellikle küpdüşen diye tabir ettiğimiz sinek türü son derece can yakıcı. Bundan rahatsız oluyoruz. Özellikle dere yataklarına oturan vatandaşlar 1 kat 2 kat daha fazla  mağdur olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda sivrisinek ısırmasından dolayı zaman zaman kollarımızda muhtelif yerlerimizde şişlikler meydana geliyor bu da sinekleri mikroplu olduğunu bizim düşünmemizi sağlıyor. Bu soruna en yakın zamana çare bulunmasını istiyoruz elbette sivrisinekle sıfır mücadele diye söz konusu olamaz yani böyle bir sıcak memlekette yaşıyoruz. Ama en azından bu sineklerin larva oldukları yerlerin kurtulmasını  destekliyorum.

Abdulmuttalip Uyan 22 Yaşında

Çok sivrisinek var rahatsız oluyoruz. Onların yüzünden gece uyuyamıyor sabah güneş doğumunda anca uyuyabiliyoruz. Sineklerden evde çok rahatsız oluyoruz. Sinekler ısırdıkları zaman ve biz kaşıdıktan sonra tahriş oluyor vücudumuz. Her yeri ilaçlamaları lazım.  Bizim evin orada dere yatağı var orası çok sıkıntılı. Bende Hamitköy’de oturuyorum.

Muhammet Ceyhan 25 Yaşında

İlaçlama adına hiçbir şey yok devlet yönünden. Doğru dürüst hiçbir tedbir yok yani. Sivrisinekler bizi yatırmıyor, her taraf ot içinde, belediye yönünden de hiçbir temizlik durumumuz. Ülkede bayağı bir hastalık var çünkü başkasında olan hastalık sivrisinek önünden bize de geçip geçebiliyor. Bunların bir an önce önüne geçmek gerekir.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Dünya
9 Kez Görüntülendi.
Trump Türkiye’ye yaptırımları açıkladı
KKTC
589 Kez Görüntülendi.
Denktaş: Vatan savunması yapılırken Türkiye ile farklı olduğumuz görüşler dile getirilmez
KKTC
1302 Kez Görüntülendi.
Talat barışı Türkiye'nin harekatta başarılı olmasına bağladı
Türkiye
1698 Kez Görüntülendi.
Erdoğan'dan, Akıncı ile ilgili yeni açıklama: "Bizden gerekli muameleyi görecektir"
KKTC
80 Kez Görüntülendi.
TDP Akıncı'yı selamladı
Türkiye
60 Kez Görüntülendi.
Şentop: Türkiye’nin terör ile mücadelesinde KKTC’nin desteğini bekliyoruz
KKTC
229 Kez Görüntülendi.
Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Eral Osmanlar KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya kınama mesajı yayımladı
KKTC
1224 Kez Görüntülendi.
Vakıflar İdaresi'nden harekâta destek
Türkiye
1445 Kez Görüntülendi.
"Mustafa Akıncı’nın yaptığı hadsizliktir” diyerek “Haddini bilsin. Oturduğu makam Türkiye Devleti makamıdır"
KKTC
201 Kez Görüntülendi.
Sendikal Platform: Cumhurbaşkanı, Kıbrıslı Türklerin sesi ve vicdanı olmuştur