Kategoriler

Vakıflarda Maraş Zirvesi

Dışişleri Bakanı kudret Özersay ve Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter  kapalı Maraş'ta yapılacak olan envanter çalışması hakkında toplantı yaptı. 

Dün gerçekleştirilen toplantıda envanter çalışmasını ve içereceği unsurlar ele alındı. 

Dışişleri Bakanı Kudret Özersay sosyal medyadan yaptığı açıklamada konuyla ilgili olarak Perşembe günü Cumhurbaşkanı Akıncı ile görüşeceklerini belirtti.

Özersay'ın açıklaması şöyle:

Dün sabah Vakıflar İdaresi Genel Müdürü sayın Benter ile bir araya gelerek kapalı Maraş'ta yapılacak olan envanter çalışmasını, içereceği unsurları ve bu bağlamda bugüne kadar bu kurumumuzun yaptırmış olduğu çalışmalardan nasıl yararlanabileceğimizi, Vakıflar İdaresi'nin bir paydaş olarak bu sürece ne şekilde katkı koyabileceğini ele aldık. Ardından öğleden sonra geçtiğimiz yıllarda kapalı Maraş ile ilgili olarak akademik nitelikte hazırlanmış olan iki ayrı projeye dair bilgiler aldık ve projeye katkı koyan araştırmacı ve sivil toplum örgütü yetkilileriyle görüş alışverişinde bulunduk. Bugün ve yarın siyasi parti başkanları ve eski Cumhurbaşkanlarımızla görüşeceğiz. Perşembe günü ise Cumhurbaşkanı sayın Akıncı ile bu konuda bir görüşmemiz olacak. Cuma günü kapalı Maraş konusunda çalışma yürüten bazı akademisyen ve sivil toplum örgütleriyle görüşmeye devam edeceğiz. Önümüzdeki hafta envanter çalışmasını yapacak olan ekibin başlangıç itibariyle kimlerden oluşacağını ve envanterin unsurlarının neleri içereceğini belirleyeceğiz.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
KKTC
39 Kez Görüntülendi.
Taçoy'dan Yunan Jetleri İçin Çok Sert Açıklama : Bedeli Ağır Olur
KKTC
21 Kez Görüntülendi.
Töre Erdoğan'ı kutladı
KKTC
40 Kez Görüntülendi.
Geriye dönük af yolda
KKTC
32 Kez Görüntülendi.
En çok yağışı Değirmenlik aldı
KKTC
21 Kez Görüntülendi.
Haftalık gıda analiz sonuçları
KKTC
25 Kez Görüntülendi.
MDP Çakar için harekete geçti
KKTC
19 Kez Görüntülendi.
Kişisel verileri korunması amacıyla, Kurul tarafından bir tüzük hazırlandı
KKTC
99 Kez Görüntülendi.
Yakılan araçlarda hasar 125 Bin TL
KKTC
105 Kez Görüntülendi.
Kadın cinayetine 30 yıl hapis
KKTC
56 Kez Görüntülendi.
Meteorolojiden açıklama geldi