Kategoriler

KTOEÖS'ten basın açıklaması

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Bayraktar Türk Maarif Koleji (BTMK) okul idaresi ve öğretmenleri hakkında sosyal medya ve basında çıkan haberleri protesto etti.

KTOEÖS yetkilileri BTMK binası önünde, okul idaresi ve öğretmenleriyle birlikte basın açıklaması yaptı. 
Burada konuşma yapan KTOEÖS Başkanı Selma Eylem, okul idarelerinin büyük bir özveriyle eğitim öğretim faaliyetlerinin sürdürülebilmesi için çalıştığını anlattı. 
İlgili gazetecileri medya etik kurallarına uygun şekilde yayın yapmaya çağıran Eylem, yasal haklarını kullanacaklarını da belirtti.
Eylem’in konuşmasının ardından basın açıklaması okundu.
“Son yıllarda ülkemizde öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılması yönündeki çalışmalar, söylem ve sosyal medyadaki saldırılar daha da artmaktadır” denilen açıklamada “Nitelikli kamusal eğitim hükümetlerin gailesi olmaz iken bu hizmeti tüm imkansızlıklara rağmen en iyi şekliyle vermeye çalışan öğretmenlerimize bazı kendini bilmez medyatörlerin ve bazı kesimlerin saldırmasını şiddetle kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.
Açıklama şöyle devam etti:
“Okullarda kadroların eksik bırakılıp tamamlanmaması, öğretmenin yükünün artırılmaya çalışılması, köleleştirme, örgütsüzleştirme, güvencesiz çalıştırılma hedefiyle yapılan tüm uygulamalar öğretmenin toplumumuzda da hedef haline gelmesine, saldırılara maruz kalmasına neden olmaktadır.
Bunun son örneğine BTMK’da okul idaresine ve öğretmenlere saygısızlık edilerek, etik dışı haber yapılması, sosyal medyadan paylaşılmasıyla bir kez daha tanık olduk. 
Bilimsel, laik eğitim ve çağdaş, laik, demokratik toplum yapımızı dönüştürme çalışmalarına karşı sürdürmekte olduğumuz mücadelenin yanında saygın, aydın, özgür öğretmen mücadelesini de sürdüreceğimizi bir kez daha belirtir, dayatmalara, saldırılara, itibarsızlaştırma, köleleştirme politikalarına izin vermeyeceğimizi bir kez daha ortaya koyarız”.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
KKTC
55 Kez Görüntülendi.
Özersay'dan karantina ücreti açıklaması
KKTC
95 Kez Görüntülendi.
İşte 1,8 milyar dolarlık mucize!
Türkiye
80 Kez Görüntülendi.
Dilek hemşire son yolculuğuna uğurlandı!
Türkiye
54 Kez Görüntülendi.
Oktay'dan, 'Köprülü Camii'ne' yapılan saldırıya tepki
KKTC
100 Kez Görüntülendi.
Pilli: Toplam 541 test yapıldı, pozitif vaka yok
KKTC
255 Kez Görüntülendi.
Vakıflar İdaresi, Limasol’da camiye yapılan saldırıyı kınadı
Güney Kıbrıs
372 Kez Görüntülendi.
Güney Kıbrıs’ta 5 yeni vaka!
Güney Kıbrıs
745 Kez Görüntülendi.
Rum lider Anastasiadis, yaşanan cami saldırısı için talimat verdi
Dünya
1205 Kez Görüntülendi.
Çin’de son 3 haftada en yüksek corona virüsü vaka sayısı
KKTC
32 Kez Görüntülendi.
Gürcafer: Bu ülke bu denli sosyal çelişkiyi kaldıramaz…