Kategoriler

Sendikal Platform’dan EL-SEN’in eylemine destek...

Sendikal Platform’un, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası’nın (El-Sen) yarın yapacağı eyleme destek vereceği bildirildi.

Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen) Başkanı Ali Kişmir Sendikal Platform adına yaptığı yazılı açıklamada, “halkın alım gücünün yüzde 60’a varan oranlarda düştüğü bu dönemde gerek hükümet gerekse de bazı sermaye kesimleri tarafından yapılan zamların toplumun belini kırdığını” iddia etti.
Kişmir, hükümetin aldığı ekonomik önlemlerin, emekçi kesime olumlu şekilde yansımadığını, hatta toplumun daha da fakirleşmesine neden olduğunu savundu.
Elektriğe daha önce yapılan ve yapılması planlanan zamla hayatın daha da pahalılaşacağını, üretim maliyetlerinin artacağını ve yaşanan artışların bedelini de çalışanların ödemek zorunda kalacağını kaydeden Kişmir, KIB-TEK üzerinde siyasi oyunlar oynandığını iddia etti.
Kişmir açıklamasında, Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami’nin attığı adımların, toplumun öz kuruluşu ve malı olan KIB-TEK’in gözden çıkarılıp AKSA tekelinde bir yapı oluşturulması ve Kıbrıs Türk toplumunun tam bağımlı hale gelmesinin önünü açacağını öne sürdü.
Kişmir, “konunun ekonomik ve siyasal ayaklarına karşı mücadele eden El-Sen’in yarın yapacağı eyleme Sendikal Platform olarak destek verdiklerini bildirdi.
Kişmir açıklamasında, “Plan ve program yapmak yerine sadece zam yapabilen bir zihniyetin olduğu hükümete karşı, Sendikal Platform’un bu krizin bedelini topluma ödetmemekte kararlı olduğunu ve gerekli tüm mücadeleyi sonuna kadar vereceğimizi bildiririz.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
KKTC
108 Kez Görüntülendi.
Özersay'dan 5'li konferans uyarısı
Türkiye
947 Kez Görüntülendi.
Katliam gibi kaza!
Güney Kıbrıs
1582 Kez Görüntülendi.
Eylem için 20 Temmuz'u seçtiler
Güney Kıbrıs
963 Kez Görüntülendi.
Rumlardan "Türkleri kurşuna dizdik" itirafı
Türkiye
71 Kez Görüntülendi.
Kıbrıs Gazisi başında kalpağıyla o günleri anlattı
Türkiye
113 Kez Görüntülendi.
Bayram Başçavuş Kıbrıs'ta şehit düştüğünde çocukları 15 aylık ve 2 yaşındaydı
KKTC
109 Kez Görüntülendi.
29 yaşında yaşamına son verdi
KKTC
101 Kez Görüntülendi.
Resmi imzalar sonunda atıldı
KKTC
116 Kez Görüntülendi.
Ehliyeti olup Türkiye'ye giden herkesi ilgilendiriyor
KKTC
72 Kez Görüntülendi.
Türk Yıldızları Kıbrıslı Türkleri Selamladı