Kategoriler

Sendikal Platform’dan EL-SEN’in eylemine destek...

Sendikal Platform’un, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası’nın (El-Sen) yarın yapacağı eyleme destek vereceği bildirildi.

Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen) Başkanı Ali Kişmir Sendikal Platform adına yaptığı yazılı açıklamada, “halkın alım gücünün yüzde 60’a varan oranlarda düştüğü bu dönemde gerek hükümet gerekse de bazı sermaye kesimleri tarafından yapılan zamların toplumun belini kırdığını” iddia etti.
Kişmir, hükümetin aldığı ekonomik önlemlerin, emekçi kesime olumlu şekilde yansımadığını, hatta toplumun daha da fakirleşmesine neden olduğunu savundu.
Elektriğe daha önce yapılan ve yapılması planlanan zamla hayatın daha da pahalılaşacağını, üretim maliyetlerinin artacağını ve yaşanan artışların bedelini de çalışanların ödemek zorunda kalacağını kaydeden Kişmir, KIB-TEK üzerinde siyasi oyunlar oynandığını iddia etti.
Kişmir açıklamasında, Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami’nin attığı adımların, toplumun öz kuruluşu ve malı olan KIB-TEK’in gözden çıkarılıp AKSA tekelinde bir yapı oluşturulması ve Kıbrıs Türk toplumunun tam bağımlı hale gelmesinin önünü açacağını öne sürdü.
Kişmir, “konunun ekonomik ve siyasal ayaklarına karşı mücadele eden El-Sen’in yarın yapacağı eyleme Sendikal Platform olarak destek verdiklerini bildirdi.
Kişmir açıklamasında, “Plan ve program yapmak yerine sadece zam yapabilen bir zihniyetin olduğu hükümete karşı, Sendikal Platform’un bu krizin bedelini topluma ödetmemekte kararlı olduğunu ve gerekli tüm mücadeleyi sonuna kadar vereceğimizi bildiririz.” ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
KKTC
81 Kez Görüntülendi.
Eşini uykusunda boğduktan, sonra intihar etti
Magazin
28 Kez Görüntülendi.
Türk'ün zaferi
Türkiye
45 Kez Görüntülendi.
Son dakika: Denizli'de düşen uçakla ilgili flaş gelişme
KKTC
19 Kez Görüntülendi.
Çarşambadan itibaren pazar gününe kadar yağmur bekleniyor
KKTC
19 Kez Görüntülendi.
20 Kasım 2018 dolar - euro fiyatları
KKTC
190 Kez Görüntülendi.
Hayvancıya Yemde İndirim Müjdesi!
KKTC
35 Kez Görüntülendi.
Öztürk Karpaz Halkı'nın Feryadını Meclis Kürsüsü'nde Seslendirdi
KKTC
36 Kez Görüntülendi.
Girne'deki tecavüzle ilgili sıcak gelişme
Türkiye
55 Kez Görüntülendi.
Dev Ortaklıkta Hedef 100 Milyar Dolar
KKTC
102 Kez Görüntülendi.
Tayvan'dan kupa ile dönüyor