Kategoriler

Marketçiler topun ağzında!

Son günlerde en çok konuşulan konu marketlerde fiyatların birbirini tutmaması oldu. Aynı ürünler farklı marketlerde değişik fiyatlara satıldı. Hal böyle olunca da gözler market sahiplerine çevrildi.

Mahmut DOĞAN

Son günlerde en çok konuşulan konu marketlerde fiyatların birbirini tutmaması oldu. Aynı ürünler farklı marketlerde değişik fiyatlara satıldı. Hal böyle olunca da gözler market sahiplerine çevrildi.

Kiler zincir marketler direktörü Mehmet Benli ise “ülkede yaşanan ekonomik kriz hepimizi aynı oranda etkiliyor” dedi. Haberal Kıbrıslı Gazetesi’ne açıklama yapan Benli “ en büyük mağduriyeti yaşayan sektörlerden biri de marketler oldu. İflas eden marketler var, müşteri ile son buluşma noktası biz olduğumuz İçin topun ağzına bizi koydular ” diye konuştu.

“AYNI KAZANDAYIZ”

Hepimiz ülke olarak aynı kazanın içinde kaynıyoruz diyen Benli “ en büyük rahatsızlığımız fiyatı sanki marketçiler yükseltmiş gibi topun ağzına bizi sürmeleri ve siyasilerinde bu yönde açıklama yapmalarıdır” ifadelerini kullandı.

“STOKTAN ÇALIŞIYORUZ”

Kiler zincir marketler direktörü Mehmet Benli, “ biz yaklaşık 2 aydan beri fiyatlarımızı değiştirmedik. Stoklarımızdan kullanıyoruz. 

Tedarikçi firmalar bizden fiyat artışı yapmamızı istemelerine rağmen bunu yansıtmadık. Burada marketler belirleyici değildir. Biz zam yapmadığımız için tedarikçi firmalar yeni fiyattan da mal vermiyor. Alım gücü düştü bunu görüyoruz ve hissediyoruz. Vatandaş 1 kg alacağına yarım kg alıyor. Fiyatlar yükseldi diye kasamıza düşen para artmıyor. İflas eden marketler var zaten sıkıntılı olan duruma bu krizde tuz biber olmuştur” dedi.

“FİYAT BASKISI VAR”

Benli “ 1 Eylül’den itibaren KDV’si düşen ürünlerde tüm personelimiz ile mesai yaparak fiyatları düzenlemiştik. Ancak so

n dönemde artan fiyat baskısı bizi ürünlerde yeniden düzenlemeye gitmeye mecbur bıraktı” diye konuştu.

“ALTYAPI EKSİKLİĞİ OLABİLİR”

Marketlerde oluşan fiyat farkıyla ilgili olarak da konuşan Benli, bunlar aynı markanın kalite sırasına ve marketlerin alt yapı eksikliğinden kaynaklanan sıkıntılardandır muhtemelen. Çünkü ortalama bir markette 10 bin ürün ve fiyat var altyapı eksikliğini olan işletmelerde bu görülebilir dedi.

“TİCARET ODASI DENETLİYOR”

Haftada 1 kez Ticaret Dairesi tarafından denetlendiklerinin altını çizen Kiler zincir marketler  direktörü Mehmet Benli şu ana kadar bir problem yaşamadıklarını belirtti.

“SİYASİLERDE HATA YAPIYOR”

Kiler zincir marketler  direktörü Mehmet Benli, siyasileri de çok sevdiklerini belirtti, onlarda hepimiz gibi zaman zaman hata yapıyor dedi.

Yorumlar

KEMAL 2 Hafta Önce

inşAllah hepiniz de batarsınız kktc deki tüm aç gözlüler !

Daha Fazla Haber
KKTC
41 Kez Görüntülendi.
Seri Akü Hırsızı Yakalandı
KKTC
39 Kez Görüntülendi.
Turist Olarak Geldi Güney'e Kaçak Yoldan Girdi
KKTC
32 Kez Görüntülendi.
UBP'de Güzelyurt Menteş Gündüz'e Emanet
KKTC
41 Kez Görüntülendi.
UBP Girne İlçeye Özbek Başkan Oldu
KKTC
87 Kez Görüntülendi.
UBP Lefkoşa İlçe Gardiyanoğlu Devam Dedi
KKTC
201 Kez Görüntülendi.
UBP Gazimağusa İlçe Başkanı Belli Oldu
KKTC
272 Kez Görüntülendi.
Polisten Bulunan Cesetle İlgili Açıklama Geldi
KKTC
254 Kez Görüntülendi.
Alsancak Belediyesi Ve Kıbrıs Türk Diyabet Derneğin’den Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü
KKTC
509 Kez Görüntülendi.
Süte % 30 Zam Yapılıyor
Türkiye
594 Kez Görüntülendi.
Tecavüz Bulgusuna Rastlandı