Kategoriler

Reza Zarrab’ın suşi keyfi... New York’ta görüntülendi

İran’a yönelik yaptırımların ihlal edilmesiyle ilgili ABD’deki davanın önemli ismi Reza Zarrab, New York’ta ünlü restoran Nobu’da görüntülendi.

New York’un Soho bölgesindeki ünlü suşi restoranı Nobu’da yanında bir kadınla yemek yiyen İran asıllı Türk vatandaşı Zarrab, fotoğrafının çekildiğini fark edince rahatsız olup restorandan ayrıldı. SAVCILIKLA ANLAŞMIŞTI

FBI’ın Eylül 2014’te İran yaptırımlarını delme şüphesiyle hakkında soruşturma başlattığı Reza Zarrab, 19 Mart 2016’da ailesiyle ABD’ye giriş yaparken tutuklanmıştı. New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi’nde kendisine yönetilen altı suçlamayı reddeden Zarrab, daha sonra savcılıkla anlaşmıştı. Hakkındaki suçlamaları kabul eden Zarrab, diğer tutuklu sanık eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla aleyhine itirafçı tanıklık yapmıştı. Toplam 135 yıl gerektiren hapis cezası karşısında itirafçı tanıklık yaparak daha az bir ceza almayı hedefleyen Zarrab’ın New York’ta bir cezaevinde özel bir bölümde tutulduğu açıklanmıştı. 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
KKTC
86 Kez Görüntülendi.
Aslanköy- Paşaköy yolu da kapatıldı!
KKTC
108 Kez Görüntülendi.
Güzelyurt'ta bu yollar trafiğe kapatıldı!
KKTC
69 Kez Görüntülendi.
Güzelyurt barajı taştı
KKTC
19 Kez Görüntülendi.
Denetimler devam ediyor
KKTC
31 Kez Görüntülendi.
Yeni tür patates deneniyor
KKTC
23 Kez Görüntülendi.
KTAMS ve Kamu-İş'ten grev
KKTC
24 Kez Görüntülendi.
Sempozyum başladı
Sağlık
95 Kez Görüntülendi.
"Tasarı bir an önce yasallaşmalı"
KKTC
561 Kez Görüntülendi.
Sol Hareket'ten vicdani ret açıklaması!
KKTC
852 Kez Görüntülendi.
Akacan, anjiyo oldu!