Kategoriler

Bakan Şahali, Koop-Süt ve Süt Ürünleri İmalatçıları Birliği yetkilileri ile görüştü

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali,imalat sanayine ham madde olarak satılan süt fiyatında yapılan 12 kuruşluk indirimin, tüketiciye doğrudan yansıtılmasını istedi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Şahali, Koop-Süt ve Süt Ürünleri İmalatçıları Birliği (SÜİB) yetkililerini toplantıya çağırdı.

Toplantıda, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği ile dün sağlanan mutabakat çerçevesinde, süt fiyatına getirilen indirimle birlikte, çiğ soğuk inek sütünün imalat sanayiine satış fiyatının 1.99 TL yerine, 1.87 TL olarak yeniden düzenlenmesi konusu ele alındı.

Bakan Şahali, imalat sanayine hammadde olarak satılan süt fiyatında yapılan 12 kuruşluk indirimin, tüketiciye doğrudan yansıtılması yönündeki taleplerini muhataplarına aktararak, bu durumun ürün fiyat listesine doğrudan yansıdığını görmek istediğini belirtti.

Bakanlık olarak süt fiyatının yeniden belirlenmesinde yurttaşın alım gücünün korunmasını da gözettiklerini belirten Erkut Şahali, “Süt fiyatında yapılan indirim, ürünlere doğrudan yansımalı ve yurttaşımızın yerli üretim süt ürünlerine erişimini kolaylaştırmalıdır. Bu indirim ancak bu şekilde anlam kazanır" diyerek, fiyatlarda herhangi bir düşüş olmaması halinde, bu indirimin anlamlı olmayacağını sözlerine ekledi. 

Süt ürünleri imalatçılarından yeni duruma göre ürün fiyat listelerini güncellemelerini talep eden Bakan Şahali, konuyu yakından takip edeceklerini söyledi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
KKTC
7 Kez Görüntülendi.
Meclis'te atamalar tartışıldı
KKTC
11 Kez Görüntülendi.
Oran “Bölgenin kaderini etkiledi”
Eğitim
11 Kez Görüntülendi.
Bekirpaşa Lisesi'nde dersler boş geçiyor
KKTC
17 Kez Görüntülendi.
"Azınlık Haklarını Kabul Etmeyeceğiz"
KKTC
58 Kez Görüntülendi.
Taciz Zanlısı Tutuksuz Yargılanacak
KKTC
74 Kez Görüntülendi.
Polis Bülteni Yayımlandı
Dünya
66 Kez Görüntülendi.
Avrupa Parlamentosu’nda, Avrupa’da ırkçılık ve yabancı düşmanlığı paneli düzenlendi.
KKTC
27 Kez Görüntülendi.
Polisiye olaylar... Girne'de hırsızlık
KKTC
126 Kez Görüntülendi.
Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu tamamlandı
Dünya
156 Kez Görüntülendi.
Son dakika... Hava saldırısı başladı