Kategoriler

Bakan Şahali, Koop-Süt ve Süt Ürünleri İmalatçıları Birliği yetkilileri ile görüştü

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali,imalat sanayine ham madde olarak satılan süt fiyatında yapılan 12 kuruşluk indirimin, tüketiciye doğrudan yansıtılmasını istedi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Şahali, Koop-Süt ve Süt Ürünleri İmalatçıları Birliği (SÜİB) yetkililerini toplantıya çağırdı.

Toplantıda, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği ile dün sağlanan mutabakat çerçevesinde, süt fiyatına getirilen indirimle birlikte, çiğ soğuk inek sütünün imalat sanayiine satış fiyatının 1.99 TL yerine, 1.87 TL olarak yeniden düzenlenmesi konusu ele alındı.

Bakan Şahali, imalat sanayine hammadde olarak satılan süt fiyatında yapılan 12 kuruşluk indirimin, tüketiciye doğrudan yansıtılması yönündeki taleplerini muhataplarına aktararak, bu durumun ürün fiyat listesine doğrudan yansıdığını görmek istediğini belirtti.

Bakanlık olarak süt fiyatının yeniden belirlenmesinde yurttaşın alım gücünün korunmasını da gözettiklerini belirten Erkut Şahali, “Süt fiyatında yapılan indirim, ürünlere doğrudan yansımalı ve yurttaşımızın yerli üretim süt ürünlerine erişimini kolaylaştırmalıdır. Bu indirim ancak bu şekilde anlam kazanır" diyerek, fiyatlarda herhangi bir düşüş olmaması halinde, bu indirimin anlamlı olmayacağını sözlerine ekledi. 

Süt ürünleri imalatçılarından yeni duruma göre ürün fiyat listelerini güncellemelerini talep eden Bakan Şahali, konuyu yakından takip edeceklerini söyledi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
KKTC
232 Kez Görüntülendi.
Öldürülen kişinin kimliği tespit edildi!
KKTC
328 Kez Görüntülendi.
Cinayette son dakika gelişmesi!
KKTC
35 Kez Görüntülendi.
Sekiz günde diploma!
KKTC
28 Kez Görüntülendi.
Lefkoşa’da 752 Adet Uyuşturucu Hap Ele Geçirildi
KKTC
36 Kez Görüntülendi.
Gazimağusa Limanı'nda eylem sona erdi
KKTC
39 Kez Görüntülendi.
Tatar şehit düşen askerler için başsağlığı mesajı yayımladı
KKTC
81 Kez Görüntülendi.
Akıncı'dan yanıt gecikmedi
KKTC
76 Kez Görüntülendi.
Kalkanlı’da Ani Ölüm
KKTC
76 Kez Görüntülendi.
Polis dün gece Lefkoşa'da sıkı denetim gerçekleştirdi
KKTC
57 Kez Görüntülendi.
Cumhurbaşkanlığı'na Sibel Siber Tepkisi