Kategoriler

Bakan Şahali, Koop-Süt ve Süt Ürünleri İmalatçıları Birliği yetkilileri ile görüştü

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali,imalat sanayine ham madde olarak satılan süt fiyatında yapılan 12 kuruşluk indirimin, tüketiciye doğrudan yansıtılmasını istedi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Şahali, Koop-Süt ve Süt Ürünleri İmalatçıları Birliği (SÜİB) yetkililerini toplantıya çağırdı.

Toplantıda, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği ile dün sağlanan mutabakat çerçevesinde, süt fiyatına getirilen indirimle birlikte, çiğ soğuk inek sütünün imalat sanayiine satış fiyatının 1.99 TL yerine, 1.87 TL olarak yeniden düzenlenmesi konusu ele alındı.

Bakan Şahali, imalat sanayine hammadde olarak satılan süt fiyatında yapılan 12 kuruşluk indirimin, tüketiciye doğrudan yansıtılması yönündeki taleplerini muhataplarına aktararak, bu durumun ürün fiyat listesine doğrudan yansıdığını görmek istediğini belirtti.

Bakanlık olarak süt fiyatının yeniden belirlenmesinde yurttaşın alım gücünün korunmasını da gözettiklerini belirten Erkut Şahali, “Süt fiyatında yapılan indirim, ürünlere doğrudan yansımalı ve yurttaşımızın yerli üretim süt ürünlerine erişimini kolaylaştırmalıdır. Bu indirim ancak bu şekilde anlam kazanır" diyerek, fiyatlarda herhangi bir düşüş olmaması halinde, bu indirimin anlamlı olmayacağını sözlerine ekledi. 

Süt ürünleri imalatçılarından yeni duruma göre ürün fiyat listelerini güncellemelerini talep eden Bakan Şahali, konuyu yakından takip edeceklerini söyledi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
KKTC
31 Kez Görüntülendi.
“Anne harçlığım bir suya gitti özür dilerim”
KKTC
13 Kez Görüntülendi.
Adres Ankara!
Güney Kıbrıs
31 Kez Görüntülendi.
Rumlar Türkiye'yi BM'ye şikayet etti
Güney Kıbrıs
19 Kez Görüntülendi.
Müzakerelerle İlgili Net Mesajlar Verdi
Spor
22 Kez Görüntülendi.
Aslan Şampiyonlar Ligi'nde Kükredi
KKTC
15 Kez Görüntülendi.
Çeler:Yasaların ağırlığını herkes üzerinde hissedecek
Dünya
23 Kez Görüntülendi.
Trump'tan Kıbrıs'ta iki bölgeli, iki toplumlu federasyona destek
Dünya
37 Kez Görüntülendi.
Rusya - İsrail gerginliği
KKTC
35 Kez Görüntülendi.
Sosyal Sigortalar'da alt ve üst sınırlar yeniden belirlendi
KKTC
23 Kez Görüntülendi.
Karpaz'lı Zeytin üreticileri “Taşdeğirmen” markası altında birleşti.