Kategoriler

Dışişlerinden ABD'nin FKÖ kararına tepki

Dışişleri Bakanlığından, Washington FKÖ Temsilciliği’nin kapatılması kararının, ABD’nin ortadoğu barış sürecinde tarafsızlığını yitirdiğinin göstergesi olduğu bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Washington'da yerleşik Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Temsilciliğinin kapatılması kararına ilişkin soruya yazılı cevap verdi.

Aksoy, ABD'nin bu kararına ilişkin, "Washington'da yerleşik Filistin Kurtuluş Örgütü Temsilciliğinin kapatılması kararı endişe vericidir ve ABD'nin Ortadoğu barış sürecinde tarafsız konumunu yitirdiğinin bir başka göstergesidir." değerlendirmesinde bulundu.

Bu kararın iki devletli çözüm vizyonunun tahrip edilmesi yönündeki teşebbüsleri cesaretlendirmekten başka bir amaca hizmet etmeyeceğini belirten Aksoy, "Türkiye, haklı davasında Filistin halkının yanında yer almaya ve Filistin meselesine adil ve kalıcı bir çözüm bulunması yönündeki uluslararası çabaları desteklemeye devam edecektir." ifadesini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, yazılı açıklamasında, FKÖ'nün Washington'daki ofisini kapatma kararı aldıklarını duyurmuştu. Nauert açıklamada, "Yönetim, Kongrenin kaygıları bağlamında, şu anda Filistin Kurtuluş Örgütünün Washington ofisini kapatma kararı aldı." ifadesine yer vermişti.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Türkiye
3 Kez Görüntülendi.
istanbul'da dev Fetö operasyonu
Ekonomi
2 Kez Görüntülendi.
Dolar kuru bugün ne kadar?
KKTC
5 Kez Görüntülendi.
Çelebioğlu son yolculuğuna uğurlanacak
KKTC
90 Kez Görüntülendi.
Ateşli silahtan 3 ay ceza aldı
Güney Kıbrıs
89 Kez Görüntülendi.
Seri katilin bir kurbanı daha bulundu
KKTC
107 Kez Görüntülendi.
Zamları kazıklar ile protesto etti
KKTC
177 Kez Görüntülendi.
Bakanlar Kurulu sessizliğe büründü
Türkiye
151 Kez Görüntülendi.
Türkiye'yi ayağa kaldıran sapığın uyruğu belli oldu
KKTC
82 Kez Görüntülendi.
"Ülkemde savaş var"
Ekonomi
68 Kez Görüntülendi.
Döviz Tırmanıyor