Kategoriler

Dışişlerinden ABD'nin FKÖ kararına tepki

Dışişleri Bakanlığından, Washington FKÖ Temsilciliği’nin kapatılması kararının, ABD’nin ortadoğu barış sürecinde tarafsızlığını yitirdiğinin göstergesi olduğu bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Washington'da yerleşik Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Temsilciliğinin kapatılması kararına ilişkin soruya yazılı cevap verdi.

Aksoy, ABD'nin bu kararına ilişkin, "Washington'da yerleşik Filistin Kurtuluş Örgütü Temsilciliğinin kapatılması kararı endişe vericidir ve ABD'nin Ortadoğu barış sürecinde tarafsız konumunu yitirdiğinin bir başka göstergesidir." değerlendirmesinde bulundu.

Bu kararın iki devletli çözüm vizyonunun tahrip edilmesi yönündeki teşebbüsleri cesaretlendirmekten başka bir amaca hizmet etmeyeceğini belirten Aksoy, "Türkiye, haklı davasında Filistin halkının yanında yer almaya ve Filistin meselesine adil ve kalıcı bir çözüm bulunması yönündeki uluslararası çabaları desteklemeye devam edecektir." ifadesini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, yazılı açıklamasında, FKÖ'nün Washington'daki ofisini kapatma kararı aldıklarını duyurmuştu. Nauert açıklamada, "Yönetim, Kongrenin kaygıları bağlamında, şu anda Filistin Kurtuluş Örgütünün Washington ofisini kapatma kararı aldı." ifadesine yer vermişti.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
KKTC
2 Kez Görüntülendi.
Lefkoşa'da asayiş ve trafik operasyonu
KKTC
6 Kez Görüntülendi.
Özersay yarın New York’a gidiyor
Dünya
4 Kez Görüntülendi.
Libya'daki çatışmalarda ölü sayısının 106'ya yükseldi
Dünya
5 Kez Görüntülendi.
Lübnan'dan Kıbrıs'a gitmeye çalışan göçmenleri taşıyan tekne battı
KKTC
14 Kez Görüntülendi.
12 çek yaprağını sahteledi
Dünya
19 Kez Görüntülendi.
Japonya hipersonik füze geliştirecek
Türkiye
36 Kez Görüntülendi.
Sedanur'un cenazesi bulundu
KKTC
80 Kez Görüntülendi.
Casinolar ve Trafikte Sıkı Denetim
KKTC
143 Kez Görüntülendi.
Özkızına Cinsel Taciz Davasında Yeni Gelişme
KKTC
108 Kez Görüntülendi.
Polis Sahte Dolara Karşı Uyardı