Kategoriler

Dışişlerinden ABD'nin FKÖ kararına tepki

Dışişleri Bakanlığından, Washington FKÖ Temsilciliği’nin kapatılması kararının, ABD’nin ortadoğu barış sürecinde tarafsızlığını yitirdiğinin göstergesi olduğu bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Washington'da yerleşik Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Temsilciliğinin kapatılması kararına ilişkin soruya yazılı cevap verdi.

Aksoy, ABD'nin bu kararına ilişkin, "Washington'da yerleşik Filistin Kurtuluş Örgütü Temsilciliğinin kapatılması kararı endişe vericidir ve ABD'nin Ortadoğu barış sürecinde tarafsız konumunu yitirdiğinin bir başka göstergesidir." değerlendirmesinde bulundu.

Bu kararın iki devletli çözüm vizyonunun tahrip edilmesi yönündeki teşebbüsleri cesaretlendirmekten başka bir amaca hizmet etmeyeceğini belirten Aksoy, "Türkiye, haklı davasında Filistin halkının yanında yer almaya ve Filistin meselesine adil ve kalıcı bir çözüm bulunması yönündeki uluslararası çabaları desteklemeye devam edecektir." ifadesini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, yazılı açıklamasında, FKÖ'nün Washington'daki ofisini kapatma kararı aldıklarını duyurmuştu. Nauert açıklamada, "Yönetim, Kongrenin kaygıları bağlamında, şu anda Filistin Kurtuluş Örgütünün Washington ofisini kapatma kararı aldı." ifadesine yer vermişti.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
KKTC
11 Kez Görüntülendi.
Aslanköy- Paşaköy yolu da kapatıldı!
KKTC
63 Kez Görüntülendi.
Güzelyurt'ta bu yollar trafiğe kapatıldı!
KKTC
44 Kez Görüntülendi.
Güzelyurt barajı taştı
KKTC
7 Kez Görüntülendi.
Denetimler devam ediyor
KKTC
12 Kez Görüntülendi.
Yeni tür patates deneniyor
KKTC
14 Kez Görüntülendi.
KTAMS ve Kamu-İş'ten grev
KKTC
9 Kez Görüntülendi.
Sempozyum başladı
Sağlık
40 Kez Görüntülendi.
"Tasarı bir an önce yasallaşmalı"
KKTC
234 Kez Görüntülendi.
Sol Hareket'ten vicdani ret açıklaması!
KKTC
443 Kez Görüntülendi.
Akacan, anjiyo oldu!