Kategoriler

Dışişlerinden ABD'nin FKÖ kararına tepki

Dışişleri Bakanlığından, Washington FKÖ Temsilciliği’nin kapatılması kararının, ABD’nin ortadoğu barış sürecinde tarafsızlığını yitirdiğinin göstergesi olduğu bildirildi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Washington'da yerleşik Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Temsilciliğinin kapatılması kararına ilişkin soruya yazılı cevap verdi.

Aksoy, ABD'nin bu kararına ilişkin, "Washington'da yerleşik Filistin Kurtuluş Örgütü Temsilciliğinin kapatılması kararı endişe vericidir ve ABD'nin Ortadoğu barış sürecinde tarafsız konumunu yitirdiğinin bir başka göstergesidir." değerlendirmesinde bulundu.

Bu kararın iki devletli çözüm vizyonunun tahrip edilmesi yönündeki teşebbüsleri cesaretlendirmekten başka bir amaca hizmet etmeyeceğini belirten Aksoy, "Türkiye, haklı davasında Filistin halkının yanında yer almaya ve Filistin meselesine adil ve kalıcı bir çözüm bulunması yönündeki uluslararası çabaları desteklemeye devam edecektir." ifadesini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, yazılı açıklamasında, FKÖ'nün Washington'daki ofisini kapatma kararı aldıklarını duyurmuştu. Nauert açıklamada, "Yönetim, Kongrenin kaygıları bağlamında, şu anda Filistin Kurtuluş Örgütünün Washington ofisini kapatma kararı aldı." ifadesine yer vermişti.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
KKTC
3 Kez Görüntülendi.
“Cumhuriyet Kupası 2018” organizasyonu gerçekleştirildi
KKTC
7 Kez Görüntülendi.
Akıncı, tebrikleri kabul etti
KKTC
13 Kez Görüntülendi.
Keloğlu ile Gönen’in Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde ki yargı süreci sona erdi
Türkiye
4 Kez Görüntülendi.
Son dakika: Milli Piyango'nun yılbaşı ikramiyesi belli oldu!
KKTC
7 Kez Görüntülendi.
Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, KKTC'ye geldi
KKTC
19 Kez Görüntülendi.
KKTC 35 yaşında...
KKTC
35 Kez Görüntülendi.
15 Kasım 2018 dolar - euro fiyatları
Türkiye
11 Kez Görüntülendi.
Atatürk'e hakaret eden genç kız serbest bırakıldı
KKTC
13 Kez Görüntülendi.
Bakanlık İhaleye Çıkacağını Açıkladı
KKTC
8 Kez Görüntülendi.
Savaşan: "Kıbrıs'ta yeni fikirlere ihtiyaç var"