Kategoriler

“Hükümet ekonomik krizi aşma konusunda sınıfta kaldı”

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, hükümetin,“ekonomik krizi aşma konusunda sınıfta kaldığını ve sesini çıkaran, kıran döken her kesimin karşısında diz çöktüğünü” ileri sürdü.

Arıklı, hükümetin, “ek mesai konusunda sendikalara boyun eğdiğini, şimdi de hayvancının karşısında dik duramadığını” iddia ederek, “Anlaşılan o ki bu hükümet hayvancıların sorununu 40 milyon TL ödeyerek 4 aylığına ötelemiştir. Böylece kendisine de 4 aylık bir ömür biçmiştir.” dedi. 
YDP Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, YDP heyeti köy gezileri çerçevesinde Mormenekşe köyünü ziyaret etti.YDP yarın da Korkuteli köyünü ziyaret edeceğini bildirdi. 
Mormenekşe ziyaretinde ilk sözü alan YDP Genel Sekreteri Turan Büyükyılmaz, YDP’nin İlçe Kongreleri hazırlıklarının tüm hızı ile sürdüğünü ve Ekim ayından sonra yeni bir ekip ile partiyi sandık bazında örgütleyeceklerini söyledi ve partinin yeni örgütlenme modeli hakkında bilgiler verdi.
Ziyarette konuşan YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı da, YDP’nin verdiği tüm desteğe rağmen hükümetin ülkeyi yangın yerine çevirdiğini savundu. 
Arıklı, Meclis’teki 6 siyasi partiden 5 tanesinin ideolojik farklılığına rağmen zihniyetlerinin aynı olduğunu ileri sürerek, ülkedeki düzeni eleştirdi ve bu düzeni değiştirecek tek partinin YDP olduğunu öne sürdü. 
Arıklı, YDP olarak yeni hükümet senaryoları içinde olmadıklarını, ülkede mevcut bir hükümetin bulunduğunu ve ülkedeki krizden çıkılması için bu hükümete destek verdiklerini belirterek, “Yeni hükümet ancak bu hükümet yıkılırsa konuşulur” dedi. 
Arıklı, ekonomik krize de değinerek, “hükümetin krizi aşma konusunda sınıfta kaldığını ve sesini çıkaran, kıran döken her kesimin karşısında diz çöktüğünü” söyledi. 
Ek mesai konusunda hükümetin sendikalara boyun eğdiğini, şimdi de hayvancının karşısında dik duramadığını öne süren Arıklı, “Anlaşılan o ki bu hükümet hayvancıların sorununu 40 milyon TL ödeyerek 4 aylığına ötelemiştir. Böylece kendisine de 4 aylık bir ömür biçmiştir. 4 ay sonra hayvancılar ve üreticiler yine meydanlara dökülecek ama şu anda hükümette olanlar, o tarihte muhalefette olacakları için onlar da eylemcilerle birlikte sokaklarda olacaklardır. CTP, HP ve TDP nin iktidar olmayı beceremedikleri ve en iyi yaptıkları şeyin muhalefet olduğu herkesçe biliniyor. Anlaşılan o ki bu Hükümeti bizim desteğimiz bile kurtaramayacak.” İfadelerini kullandı. 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Türkiye
95 Kez Görüntülendi.
Çılgın aşık dehşeti... Önce sevgilisini, sonra kendini bıçakladı
KKTC
21 Kez Görüntülendi.
Arıklı'dan ses getirecek eleştiri
KKTC
64 Kez Görüntülendi.
Para trafiği baş döndürdü
KKTC
63 Kez Görüntülendi.
Orhan Kaptan son yolculuğuna uğurlanıyor
Dünya
68 Kez Görüntülendi.
Havada gerilim: Savaş uçakları karşı karşıya geldi
KKTC
30 Kez Görüntülendi.
Alaminyo Şehitleri Anıldı...
KKTC
136 Kez Görüntülendi.
İskele Makenzi Halk Plajında Epilepsi Hastası Kadın Boğulma Tehlikesi Geçirdi
KKTC
225 Kez Görüntülendi.
Polis, öfke patlaması yaşıyor!
KKTC
13 Kez Görüntülendi.
Yuvacık Barajı Plansızlıktan Kurudu
KKTC
121 Kez Görüntülendi.
Özersay'dan 5'li konferans uyarısı