Kategoriler

Raflarda Koop-Süt neden yok?

Koop- Süt’ün talep üstü süt üretmesine rağmen bazı marketlerin rafları yine de boş kaldı. Özellikle sıklıkla çocukların tükettiği 200 mg sütün bulunmamasına tüketiciler tepki gösterdi. Haberal Kıbrıslı Gazetesi’ne ulaşan vatandaşlar bazı marketleri depolarında süt olmasına rağmen satmamakla ve stok yapmakla suçladı. Haberal Kıbrıslı Gazetesi ise süt ve süt ürünlerinin lokomotif firması Koop-Süt Genel Müdürü Salih Yücesoy’a ulaştı sıkıntının neden kaynaklandığı hakkında bilgi aldı.

Mahmut DOĞAN

Koop- Süt’ün talep üstü süt üretmesine rağmen bazı marketlerin rafları yine de boş kaldı. Özellikle sıklıkla çocukların tükettiği 200 mg sütün bulunmamasına tüketiciler tepki gösterdi. Haberal Kıbrıslı Gazetesi’ne ulaşan vatandaşlar bazı marketleri depolarında süt olmasına rağmen satmamakla ve stok yapmakla suçladı.

Haberal Kıbrıslı Gazetesi ise süt ve süt ürünlerinin lokomotif firması Koop-Süt Genel Müdürü Salih Yücesoy’a ulaştı sıkıntının neden kaynaklandığı hakkında bilgi aldı.

“FAZLA ÜRETİM YAPTIK”

Koop-Süt Genel Müdürü Salih Yücesoy “marketlerde süt bulamıyoruz diye bize de şikayetler geliyor, lakin biz günlük sütte fazlasını ürettik. Günlük üretimi 55 Bin pakete çıkardık. Şunu kesinlikle söyleyebilirim, bizden kaynaklanan problem yoktur” dedi.

“HAFTADA 7 GÜN ÇALIŞIYORUZ “

Haftada yedi gün çalışıyoruz diyen Yücesoy “ bize gelen sütleri işleyip paketledikten sonra 5 gün olası bir soruna karşı olgunlaşma ambarında tutuyoruz daha sonra kalite kontrol analizi yapıldıktan sonra bölge bayileri aracılığı ile marketlere ulaştırıyoruz” ifadelerini kullandı.

“GÜNLÜK ORTALAMA 90 TON SÜT İŞLİYORUZ”

Fabrikamızda günlük ortalama 90 ile 100 ton arasında süt işliyoruz. Bizim günlük olarak 40 - 50 Bin litrelik süt tüketimimiz var. Bunun yanında çocuklar için 200 ml normal, kakaolu ve çilekli süt üretimi yapıyoruz. Geriye kalan sütü ise diğer ürünlerde değerlendiriyoruz. İç piyasadan arta kalan rakamlar olursa da başta Türkiye olmak üzere Körfez ülkelerine satıyoruz.

“SÜTE YENİ ZAM YAPILDI”

Hayvancılar Birliği ile hükümet görüşüyor ancak süte 1 Eylül itibari ile zam yaptık. Bundan sonra ne olur bilemeyiz. 1 Eylül öncesi çiğ sütü 1,53’e alıp işleyip 

3,80’e satıyorduk. 1 Eylül itibari ile 1,99’a alıp 4,60 olarak fabrika çıkış fiyatını belirledik. Marketlerde ise 5 TL’ye satılıyordu. 

“MİLLİ ŞİRKETİMİZ SAHİP ÇIKALIM”

Burası Kıbrıs Türkü’nün kendi malıdır. Bize dedelerimizden miras kaldı.Torunlarımızda buradan ekmek yesin bütün gayemiz budur.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
KKTC
1 Kez Görüntülendi.
Beşparmaklar Tiyatro Festivali artık uluslararası!
Türkiye
8 Kez Görüntülendi.
Doğu Akdeniz'e Türkiye'nin göndereceği gemi Çanakkale Boğazı'nı Geçti
KKTC
12 Kez Görüntülendi.
Nami, Kıb-Tek Hakkında Konuştu
Ekonomi
13 Kez Görüntülendi.
Dolar Kuru Bugün Ne Kadar?
Dünya
20 Kez Görüntülendi.
UBP, ACRE toplantısına katılıyor
KKTC
100 Kez Görüntülendi.
Serdarlı Köyü sakinleri dertli! 
KKTC
115 Kez Görüntülendi.
Ailevi işler mi?
Dünya
42 Kez Görüntülendi.
Avrupa Parlamentosu Türkiye ile ilişkilerin askıya alınması önerisini onayladı
Türkiye
59 Kez Görüntülendi.
13 ilde ve KKTC'de 'ankesörlü telefon' operasyonu
Eğitim
37 Kez Görüntülendi.
“Yasa tasarısı son şekline geldi”