Yunanistan Kıbrıs Enosis!

banner32

Eleni Stavru’dan sansasyonel paylaşım

Yunanistan Kıbrıs Enosis!
banner37
banner23

Adanın Kuzey’inde federasyon mu iki ayrı devlet mi tartışmaları sürerken Güney’de rüzgar tam ters yönde esmeye devam ediyor. Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde DİSİ Milletvekili ve partinin AP adayı Eleni Stavru, hiç de şaşırtmayan bir paylaşımda bulundu. Stavru, Kıbrıs, AB’ne tam üye bağımız egemen bir devlettir. Kıbrıs vatanımızdır, Avrupa da ailemizdir. Ne daha azı, ne daha fazlası” mesajını paylaştı.

DİSİ Milletvekili ve partinin AP adayı Eleni Stavru, EOKA’nın askeri başkanı Yeorgios Grivas Digenis için ölüm yıldönümü nedeniyle Limasol’da düzenlenen anma töreninden sonra sosyal medya hesabından sansasyonel, Rum sosyal medya kullanıcılarından çok yorum alan bir paylaşımda bulundu. 

Eleni Stavru Facebook’taki kişisel sayfasında Grivas anıtında olduğunu gösteren fotoğrafları olarak “Yunanistan-Kıbrıs-Enosis ,“Kıbrıs Helendir-Makedonya Helendir”  başlığı ile yayınladı.

Stavru’nun birçok facebook arkadaşı, bu paylaşımını beğendi, ancak bazıları kendisini, “bu düşüncelerini DİSİ Başkanı Averof Neofitu ile de paylaşmaya çağırdı. 

DİSİ meclis grup sözcüsü ve Limasol milletvekili Nikos Tornaridis ise kendi hesabından ve isim vermeksizin “Kıbrıs, AB’ne tam üye bağımız egemen bir devlettir. Kıbrıs vatanımızdır, Avrupa da ailemizdir. Ne daha azı, ne daha fazlası” mesajını paylaştı

YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18