Şilluris, Atina'da temaslarda bulundu

Şilluris, Atina'da temaslarda bulundu
banner23

Pavlopulos “Yabancı askeri birliklerin varlığı ve üçüncü tarafların garantisine sahip bir AB üyesi düşünülemez”


 

Rum Meclis Başkanı Dimitris Şilluris’in Atina’da Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias ile bir araya geldiği ve görüşmenin gündeminde Kıbrıs sorunu ile Makedonya meselesi bulunduğu belirtildi.

Haravgi gazetesine göre Şilluris, Kocias’la yaptıkları görüşmenin, Güney Kıbrıs ve Yunanistan’la ilgili konularda fikir alışverişinde bulunmak için iyi bir fırsat teşkil ettiğini ifade etti.

Şilluris’in Atina’ya yaptığı çalışma ziyareti sırasında, Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos ve Meclis Başkanı Nikos Vutsis ile bir araya geldiğini de yazan gazete, Şilluris’in Pavlopulos ve Vutsis’le Kıbrıs sorununu ele aldığını kaydetti.

Gazete Pavlopulos’un görüşme esnasında Yunanistan ile Güney Kıbrıs’ın, Kıbrıs sorununa uluslararası hukuk ve Avrupa ilkeleri temelinde çözüm bulunmasını istediklerini söylediğini, öte yandan “yabancı askeri birliklerin varlığı ve üçüncü tarafların garantisine sahip bir AB üyesi düşünülemeyeceğini” öne sürdüğünü yazdı.

Gazete Yunanistan Meclis Başkanı Vutsis ile yapılan görüşmede ise, gerek bilim adamları, gerek de halkın erişebilmesi için, “Kıbrıs Dosyası”nın yayımlanmasıyla ilgili son aşamada bulunulduğunun belirtildiğini ekledi.
Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2018, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18